top of page

Geleneksel Thai Masajının Faydaları ve Artrit Üzerine Etkileri


Geleneksel Thai Masajının Faydaları ve Artrit Üzerine Etkileri

Thai masajı, çok sayıda sağlık sorununa rahatlama sağlar ve birçok tıbbi duruma yönelik bütünleştirici bakım yaklaşımının bir parçasıdır. Diğer Doğu tıp uygulamaları gibi, önemli bir unsur da yaşam gücü veya enerjisidir. Bu yaşam gücü enerjisi, vücudun bir bölgesinde fazla enerjiye ve diğerinde bir eksikliğe neden olarak tıkanabilen kanallar boyunca akar. Geleneksel Thai masajı, diğer geleneksel masaj türlerinden daha enerji verici ve daha hassastır. Vücudun enerji yollarını açmak için basınç noktalarını uyararak, şifa enerjisinin vücudu iyileştirmek için serbestçe akmasını sağlar.


Artrit Eklemlerinizi Nasıl Etkiler?


Artrit, basitçe söylemek gerekirse, bir veya daha fazla eklemin iltihaplanmasını içeren bir hastalıktır. En yaygın osteoartrit veya dejeneratif eklem hastalığı olan ve travma, enfeksiyon veya yaşlanmadan kaynaklanan yüzün üzerinde artrit türü vardır. Diğer artrit türleri arasında psoriatik artrit, romatoid artrit ve otoimmün hastalıklarla ilgili olanlar bulunur. Artritli kişilerin temel şikayeti, tek bir eklemde lokalize olabilen veya yaygın ve yaygın olabilen eklem ağrılarıdır. Bunun nedeni, dokuların şişmesine neden olan eklem boşluğu içindeki iltihaplanmadır.


Thai Yoga Masajı Artriti Nasıl Tedavi Edebilir?


Geleneksel Thai masajında ​​tüm romatizmal rahatsızlıkların aynı sendromdan kaynaklandığı kabul edilir. Enerjisel veya temel dengesizliklere göre, ilk olarak, duygusal veya psikolojik ikinci ve en son fiziksel semptomlara göre ele alınırlar. Nihai sonuç, bir enerji dengesinin restorasyonu, ağrı ve iltihaplanmada azalma ve daha işlevsel bir kapasiteye dönüştür.


Thai masajı, kas spazmını gevşeterek ve hareket açıklığını artırarak kaslardaki, eklemlerdeki ve fasyadaki gerilimi azaltır. Basınç noktalarına uygulanan gerilimin yoga benzeri esnemelerle birleşmesi, masajdan sonra günlerce kasları gevşeterek kaslardaki stresi gidermeye yardımcı olur. Ek olarak, yoga benzeri esnemelerle, bu, hedeflenen bölgelere kan akışını yavaşlatarak eklemlere dolaşımı iyileştirir ve daha sonra esneme serbest bırakıldığında, kan o bölgeye geri akar. Bu ters pozlar ayrıca lenfatik drenaja, kalbe kan dolaşımına ve sindirime yardımcı olabilir.


Masaj

Geleneksel Thai Masajının Sağlığa Diğer Faydaları Nelerdir?


Thai yoga masajı, kullanımıyla ilişkili başka birçok sağlık yararına sahiptir. Bilinen en büyük faydalarından biri, zihinsel ve psikolojik iyi oluş üzerindeki etkisidir. Geleneksel Thai masajında, duygusal ve zihinsel stresin serbest bırakılması, kasların manipülasyonu yoluyla gerçekleşir. Ayrıca, doğru bir şekilde uygulanırsa, stresi ve olumsuz duyguları yönetmeye yardımcı olabilecek meditasyonu içerir. Fiziksel bir prosedürden daha fazlasıdır, ancak zihin, ruh ve beden arasında uyum yaratmaya çalışır.


Thai masajı diğer masaj türlerinden daha ileri gider. Sadece dolaşımı iyileştirmekle, kas gerginliğini azaltmakla, hareketliliği ve esnekliği geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda tam bir genel iyilik duygusu yaratmak için tüm vücudun sistemleri ile zihin, ruh ve beden arasındaki dengeyi de destekler.


Sağlık ihtiyaçlarınız için alternatif, daha bütünsel bir yaklaşım arıyorsanız, Doğu masajındaki geleneksel yöntemler ve sadece kas ve eklemlere değil, tüm vücuda etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için terapistlerimizle iletişime geçin.


Comments


bottom of page