top of page

Gevşeme Masajı Nedir?


Gevşeme Masajı

Bir terapist tarafından yaptırabileceğiniz, her biri farklı bir amaca hizmet eden birçok masaj türü vardır. Bazıları, spor veya onkoloji masajı gibi vücutta yaralanma veya hastalıktan kaynaklanan stresi azaltır. Çeşitli rahatlama masajları gibi diğerleri de farklı gerginlik türlerini hafifletmenin yanı sıra esenliği ve rahatlığı teşvik etmek için mükemmeldir.


Gevşeme Masajının Farkı Nedir?


Tüm masaj türleri arasında hiçbiri, çeşitli gevşeme masajından daha rahatlatıcı değildir. Gevşeme masajı, kasları gevşetmek ve dolaşımı iyileştirmek için daha yumuşak ve daha uzun hareketler kullanan ve vücuttaki birçok stres türünü azaltabilen bir tür nazik vücut manipülasyonudur.


Bu, spor masajı gibi derin doku tekniklerinden, yaralanmaları ve fiziksel rahatsızlıkları düzeltmek için gerçek terapiler olarak kullanılan diğer güçlü yöntemlerden çok farklıdır. Ek olarak, derin doku yöntemlerinde geçici ağrı ortaya çıkabileceğinden, gevşeme teknikleri genellikle çok rahatlatıcıdır.


Gevşeme Masajı Türleri Nelerdir?


Gevşeme masajı, insanların masaj yaptırmayı düşündüklerinde en sık akla gelen tekniktir. Dünyanın her yerindeki kaplıcalarda masaj terapistleri tarafından gerçekleştirilen üç ana gevşeme masajı türü vardır;


  • İsveç Masajı - Daha önce hiç yaptırmamış olanlar için en iyi masaj türlerinden biri olan bu sakinleştirici, yatıştırıcı manipülasyon yumuşak yoğurma ve gerdirme, hafifçe vurma ve dürtme ve dolaşımı artıran, kas liflerini gevşeten ve genel rahatlama hissi yaratan diğer kolay teknikleri içerir.

  • Aromaterapi Masajı - Koku alma duyularını sakinleştirici şekillerde etkileyerek gevşeme sürecine yardımcı olmak için vücutta esansiyel yağların kullanılmasının ek yararı olan bir İsveç masajı şeklidir.

  • Sıcak Taş Masajı - İsveç masajının bir başka çeşidi olan bu masaj ısıtılmış taşlarla yapılır. Taşlar vücudun farklı bölgelerine yerleştirilerek altlarındaki kasları ısıtmak ve gevşetmek için bölgeye masaj yapılır.

Gevşeme Masajının Bazı Faydaları Nelerdir?


Sadece çok rahatlatıcı olma yararının yanı sıra, bu üç masaj türü hafif ağrıları yatıştırmak, gerilim tipi baş ağrılarını azaltmak, kan basıncını düşürmek ve kaygı ve depresyonu azaltmak için harikadır. Gevşeme masajı, vücutta kan ve oksijen dolaşımını iyileştirerek, iyileşmeyi teşvik edebilir ve bağışıklığı artırabilir.


Sırt ağrısını hafifletmek, küçük yumuşak doku yaralanmalarını ve morlukları iyileştirmek, hareket açıklığını artırmak ve hatta daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için en iyi masajdır, bu da diğer iyileşme türlerine katkıda bulunabilir.


Masaj
Gevşeme Masajı ile Duyularınızı Sakinleştirin

Kazanılacak pek çok fayda ile İsveç, sıcak taş ve aromaterapi masajı gibi gevşeme masajı tekniklerinin genel rahatlama ve genel vücut sağlığı için mükemmel bir seçim olması şaşırtıcı değildir. Duygu durum değişikliği, vücut sertliği, uyku bozuklukları ve kötü uyku ya da sadece rahatlama için masaja ihtiyaç duyulabilir.


Kendinizi yenilemek ve iyileştirmek için, deneyimli bir terapist tarafından bir masaj seansı almak en iyi seçimlerden biri olabilir. Sizler de randevu almak için web sayfamızdaki uzman terapistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Comments


bottom of page