top of page

Güzelliğiniz İçin Bal Masajı Terapisi


Güzelliğiniz-İçin-Bal-Masajı-Terapisi

Özellikle yoğun çalışan bireylerde sıklık ile görülen panik atak, uyku bozuklukları, fiziksel ve zihinsel yorgunluklar, boyun fıtığı ve bel fıtığı, bağışıklık sistemi zayıflaması, eklem yerlerinde kireçlenmeler, fibromiyalji sendromu, selülit, yorgun ve solgun bir yüz ifadesi için bal masajı uygulamasının fevkalade etkileri olduğu da biliniyor.


Bal Masajı Nedir?


Bal masajı bilinen en eski masaj terapilerinden birisidir. Bal masajı uygulamasını hem sağlık hem de güzellik amaçlı bir uygulama olarak tanımlamalıyız. Balın içindeki zengin mineraller sayesinde uygulama yapılan bireyde kışın bağışıklık sistemi desteklenir, yazın ise vücudun, bedenin pürüzsüz görünmesine katkı da bulunur. Bu yöntemin, düzenli yaptırıldığında vücudumuz, bedenimiz için bir mucize olduğu rahatlık ile söylenebilir.


Bal Masajı Nasıl Uygulanır?


Bal masajı avuç içi ve parmak uçlarıyla nazik ama sık dokunuşlarla uygulanır. Vücuttaki hassas bölgelere çok hafif baskı uygulayarak uygulama devam eder. Balın yapışkan özelliği ile cilt, elin geri çekilmesi ile beraber hareketlenir. İşlem devam ettikçe cilt gözenekleri açılır ve kan dolaşımı da hızlanır.İşlem sonrası alınan ılık bir duş ve ardından uyku, efsanevi seviyede dinlenme ve rahatlama sağlar. Uygulamayı masaj alanında eğitimli uzmanların yapması gerekir. Kullanılacak balın sıvı, taze ve mutlaka organik olması çok önemlidir. Bütün vücuda ve yüze güven ile, dört mevsim uygulanabilir. Özellikle fibromiyalji sorunu olan kişilerde haftada 2 kere uygulama yapılırsa çok kısa bir sürede gayet olumlu sonuçlar sağlanır.


Bal Masajı Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Zihinsel ve fiziksel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkları engelleyici bir metottur.

  • Stres problemleri ve panik ataklara iyi gelir.

  • Selülitli görünümün giderilmesinde de çok etkilidir.

  • Bal masajı, özellikle boyun ve bel fıtıklarında ve vücudun türlü noktalarındaki kireçlenmeyi gidermekte oldukça etkilidir.

  • Vücutta birikmiş olan yağları kırar, kronik kas ağrılarını giderir.

  • Bal masajı deri altının kollajen kaybının giderilmesine de yardımcı olur ve bağ dokularının güçlenmesini sağlar.

  • Romatizmal ağrılarda ve romatoit artritlerde iyileştirmeye katkı da bulunur.

  • Fibromiyalji sendromu, yaygın vücut, beden ağrıları ve halsizlik ile kendini gösteren kronik bir ağrı sendromudur. En belirgin özelliği yaygın kas ağrılarıdır. Bal masajı vücutta, bedende kan dolaşımını arttırır ve ağrı olan kasın içine oksijen gitmesine sağlar. Dolayısı ile doğru uygulaması yapılan bal masajı fibromiyalji tedavisinde çok katkı da bulunur.

  • Bal masajı vücudun dolaşımını harekete geçirerek çok etkin bir detoks etkisi sağlar.

  • Bal masajı vücuda, bedene zindelik ve sağlık, cilde ise canlılık, parlaklık ve güzellik veren komple bir bakımdır.


Düzenli yaptırılan bal masajı uygulamasının özellikle yüz kırışıklıklarını giderme konusunda da botoks kadar etkili olduğunu rahatlık ile belirtebiliriz. Botoksun insan sağlığına kısmen de olsa zararı bulunur. Ama bal masajı uygulamasının hiçbir zararı bulunmamaktadır.


Comments


bottom of page