top of page

Hamilelik Masajı Uykusuzluk, Eklem Ağrısı ve Alt Vücut Kramplarına Nasıl Yardımcı Olur?


Hamilelik Masajı Uykusuzluk, Eklem Ağrısı ve Alt Vücut Kramplarına Nasıl Yardımcı Olur?

Hamilelik, ailenin en yeni üyesini karşılamaya hazırlanan anne babaları beklemek için sevinçle dolu bir zamandır. Bununla birlikte, vücutları normal çalışma modundan farklı olduğu için hamilelik, dokuz ay boyunca anne adaylarına zarar verir. Hamilelik, bebek bekleyen annelerdeki hormonal dengeyi, duruşlarını ve hatta vücutlarının yiyecekleri ve diğer besinleri depolama şeklini bile etkiler.


Tüm bu değişiklikler genellikle masaj yoluyla hafifletilebilecek rahatsızlıklara neden olur. Bununla birlikte, birçok hamile anne, hamilelik masajının sunduğu faydalardan habersizdir veya böyle bir masajın hem anne hem de çocuk için güvenliği konusunda şüphecidir. Hamilelik masajı tamamen güvenlidir ve hem annenin hem de çocuğun güvenliğini sağlama konusunda eğitimli terapistler tarafından yapılır.


Masaj masası, anne adayı hareket ederken rahatlık sağlamaya yardımcı olmak için yastıklar ve ekstra dolgu ile yarı yatar pozisyonda kurulmuştur. Hamilelik masajı sırasında ana odak noktaları sırt, kalçalar, kollar ve bacaklardır. Hamilelik masajı, hamilelik sırasında yaygın olarak meydana gelen birçok rahatsızlığın hafifletilmesine yardımcı olur ve her ikisinin de genellikle birinci sınıf olduğu bir zamanda rahatlama ve rahatlık sağlar.


Hamilelik Masajının Yardımcı Olabileceği Durumlar


Hamilelik masajının yardımcı olabileceği durumlardan bazıları şunlardır:

  • Uykusuzluk

Yakın zamanda anne-baba olacaklar için en sık alınan tavsiyelerden biri, bebek doğmadan önce mümkün olduğunca çok uyumaktır. Bununla birlikte, hamile anneler söz konusu olduğunda, hamilelik genellikle herhangi bir pozisyonda rahatça dinlenmeyi zorlaştırdığı ve uyumayı zorlaştırdığı için bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. Hamilelik masajı sadece fiziksel rahatsızlığı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda vücudun ağrı algısını düzenleyen bir hormon olan serotonin üretimini de uyarır. Serotonin ayrıca melatonin üretimini uyarmaya yardımcı olur.


Evde Masaj

  • Eklem Ağrısı

Hamileliğin anne adayları arasında en sık bildirilen etkilerinden biri eklem ağrısıdır. Ağrı, vücudun sadece bir kısmı ile sınırlı değildir, en yaygın rahatsızlık bölgeleri kalça, bel, pelvis ve dizdir. Eklem ağrılarında ani artışa neden olan, kişinin vücudunun hamileliğe uyum sağlamasıyla ortaya çıkan postüral kayma, artan ağırlık nedeniyle alt vücuduna uygulanan stresin artması ve ayrıca artan sekresyon gibi çeşitli faktörler vardır. Hamilelik masajı, bu eklem ağrısına karşı koymanın en iyi yollarından biridir, çünkü sadece artan serotonin salgısına yol açmaz.

  • Bacak Krampları

Hamilelik sırasında yaygın olarak bildirilen bir diğer sorun da bacak krampları ve ağrılarıdır. Bunlar, taşınan ek ağırlık nedeniyle alt gövdeye uygulanan artan stres, fiziksel çıktıdaki azalma nedeniyle azalan kan dolaşımı ve ayrıca düşük kalsiyum seviyeleri gibi bir dizi faktöre bağlı olarak ortaya çıkar. Hamilelik masajı, sırt ve kalça ile bacaklar hamilelik masajında ​​ana odak alanlarından biri olduğu için kramp kaslarının rahatlamasına yardımcı olur. Terapist, masaj sırasında bacaklara kan akışını hızlandırmayı, ayrıca kişinin bacaklarındaki gergin kasları rahatlatmayı ve gevşetmeyi ve vücudun alt kısmında su tutulmasını azaltmayı amaçlayacaktır.


Bu nedenle, hamilelik sırasında uykusuzluk, eklem ağrısı veya alt vücut kramplarına bir çözüm arıyorsanız, bir hamilelik masajı için randevu alın ve sunduğu rahatlama ve mutluluğu yaşayın. Hamilelik masajında eğitim almış terapistlerimizin deneyimlerinden yararlanın ve hamileliğin neden olduğu rahatsızlıktan endişe etmek yerine ailenizin yeni üyesini karşılamaya hazırlanmaya odaklanın.


Comentários


bottom of page