top of page

Hamilelik Masajının Beklenmedik 5 Faydası


Hamilelik Masajının Beklenmedik 5 Faydası

Birçok insan hamilelik sırasında yapılan masajların gerçek bir etki yaratamayacak kadar imkansız olduğunu düşünür. Aslında, birçok yönden faydalıdırlar. Doğum öncesi masajlar sadece yumuşak dokudan daha fazlası üzerinde çalışır. Ayrıca farklı hormonları uyarabilir, eklem fonksiyonlarını iyileştirebilir ve dolaşımı artırabilirler.


Hamilelikle birlikte, bu fizyolojik değişiklikler, yakında anne olacak kişinin vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu genellikle daha kolay gebeliklere ve daha sağlıklı doğumlara yol açar. Hamilelik masajı rezervasyonu yaptırma konusunda kararsızsanız işte bilmeniz gereken başlıca faydalardan bazıları.


5 Yol Masaj Terapisi Hamileliğinizi Daha Sağlıklı ve Daha Rahat Hale Getirir

  • Eklem Basıncını Hafifletir

Birçok kadın hamilelik sırasında büyük eklem ağrısı yaşar. Bazen ağrı neredeyse zayıflatıcı hale geldiği için artritle karıştırılır. Aslında, neden genellikle doğuma hazırlanırken eklemleri gevşetmeye yardımcı olmak için tasarlanmış doğal bir hormon olan gevşemenin salınmasıdır. Genellikle hamilelik sırasında kadınlarda bel ağrısı ve kalça ağrısının ortaya çıkar. Bunu akılda tutarak, masaj terapistleri gevşemenin neden olduğu semptomları azaltmaya yardımcı olabilir ve çok hak edilen rahatlamayı sağlayabilir.

  • Dolaşımı Artırır

Vücudunuz değiştikçe ve bebek büyüdükçe, vücudunuzun belirli bölgelerinde kan akışınız kısıtlanabilir. Bu olduğunda, kanın birikmesine ve şişmeye neden olabilir. Hamilelik masajı, vücudunuzdaki her şeyin olması gerektiği gibi hareket etmesini sağlamak için kanınızın ve lenf sıvınızın dolaşımını artırmayı amaçlar. Bu, daha kolay iyileşme, hastalık önleme ve zararlı toksinlerin vücuttan atılması ile sonuçlanır.

  • Stres ve Kaygıyı Azaltır

Kadınların hamilelik masajından sonra gördükleri en göze çarpan gelişmelerden biri zihinsel sağlıkları ve esenlikleridir. Hormonlar, stres ve fiziksel ağrı, hamile kadınları ruh hali değişimlerine, kaygıya ve depresyona duyarlı hale getirebilir. Bir masajdan sonra, zihinsel sağlık üzerindeki sonuçlar neredeyse anında etki eder.

  • Azaltılmış Şişlik

Hamilelik sırasında profesyonel masajlar şişliği ciddi şekilde azaltabilir. Ellerde, ayaklarda, bacaklarda ve kollarda şişme hamilelik sırasında yaygındır, çünkü hızla büyüyen fetüs sayesinde bir miktar kan akışı kısıtlanabilir. Şişliğin hamile annelere ne kadar rahatsızlık verdiği bilindiğinden dolayı baskıyı hafifletmeye yardımcı olmak için masaj terapisi önerilmektedir.


Masaj

  • Baş Ağrısı ve Ağrı Giderici

Azalan dolaşım, vücut ağrısı ve yorgunluk genellikle hamile kadınlar için sürekli baş ağrılarına neden olur. Bazıları için bunlar hamilelik ilerledikçe migrene bile dönüşür. Birçok kadın, baş ağrısına neden olan gerilimi serbest bırakmak için hamilelik masajı yaptırmayı tercih edebilir. Bu gerginlik giderildikten sonra, hamile kadınların baş ağrısı çekmesi daha az olasıdır. Bir saatlik bir masajın bile gelecekteki baş ağrılarını önlemede büyük etkisi olabilir.


Hamilelik masajı yaptırmadan önce doktorunuzla mutlaka iletişime geçmeniz önerilir. Herhangi bir sağlık problemi veya hamilelik esnasında masaj almanızı engelleyebilecek bir durum olabilir. Bu masajı yaptırmadan önce hamilelik masajında deneyimli profesyonel bir masaj terapisti bulmanızda önemlidir. Bütün bunları değerlendirerek hamilelik sürecinizi rahatlatmak için terapistlerimizle iletişime geçebilir, hamilelik masajı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Comments


bottom of page