top of page

Her Gün Masaj Yaptırmak Doğru Mu?


Her Gün Masaj Yaptırmak Doğru Mu?

Masajlar, iş yerindeki stresli bir günün ardından gevşemek için harika bir yoldur ancak, her gün masaj yaptırmak faydalı mı yoksa zararlı mı? Masaj yaptırmak, stresten arınmış ve hatta bazı tıbbi sorunlarla uğraşan hemen hemen herkese yardımcı olur. Bir günde kaç tane masaj yaptırabileceğinizi veya yaptıramayacağınızı gösteren resmi bir yönerge yoktur. Çeşitli masajlar yapmak için bir masaj terapisti bulabilirsin ya da bir masajın yatıştırıcı etkilerine gerçekten ihtiyacın varsa, her zaman kendi kendine masaj yapabilirsin.


Sağlığınız İçin Masaj Almak


İster rahatlamak için kendinizi tedavi ediyor olun, ister işten veya okuldaki stresi atmak veya tıbbi bir sorunu ele almak için olsun, masaj yaptırmanız için çeşitli nedenler vardır. İsveç masajlarından yeşim taşı masajlarına ve hatta hızlı masaj tekniğine kadar çok çeşitli masajlar için profesyonel bir masaj terapisti arayabilirsiniz.

Kendinize masaj yapmanın yanı sıra, danışma için bir masaj terapistine de gidebilirsiniz, en çok hangi masaj sıklığından ve süresinden yararlanacağınızı bilebilirler. Aynı zamanda sağlığınıza ve alacağınız masajların çeşitliliğine de bağlı olacaktır.


Ayrıca sağlık durumunuzu ve en çok dikkat edilmesi gereken konuları da göz önünde bulundurmalısınız. Vücudunuz, kaslarınızı ve dokularınızı normal gergin durumlarından gevşeterek masajlardan kesinlikle faydalanabilir.


Her Gün Masaj Yaptırmak Zararlı Mı?


Genel olarak, masajınızın sıklığı, zevk için mi yoksa vücut ağrısını hafifletmek için mi, tıbbi durumunuza ve hedeflerinize bağlıdır. Biraz sağlık ve rahatlama arıyorsanız, her gün en fazla bir rahatlama masajının keyfini güvenle çıkarabilirsiniz. Ancak, vücudunuzun bunalmaması için boşluk bıraktığınızdan emin olun.


Öte yandan, kronik kas ağrıları ve kas gerginliği durumlarıyla başa çıkmak için derin doku masajı yaptırmayı planlıyorsanız, vücudunuzun hedeflenen terapi seanslarından geçmeniz gereken ağrı kesiciye uyum sağlaması biraz zaman alabilir. Vücudun bir sonraki seanstan önce toparlanması ve dengeyi bulması için zamana ihtiyacı olduğundan, günlük terapötik masajlar almak tavsiye edilmez. Bu arada, sürekli stresli ve rahatlamaya ihtiyacı olan biriyseniz, bir hafta içinde daha sık masajlardan faydalanabilirsiniz.


Masoz

Ne Sıklıkta Masaj Almalısınız?


Hangi hedeflere ulaşmaya veya sürdürmeye çalıştığınıza ve ne tür masajlar aldığınıza bağlı olarak her gün, haftada bir, ayda bir ve hatta üç ayda bir masaj seansları yapabilirsiniz. Anne olma yolunda olanlar için, hamilelikle birlikte gelen çok çeşitli kas ağrıları ve ağrıları yaşıyor olabilirsiniz. Doktorunuzdan bir konsültasyon almalı ve hem ağrıyı hafifletecek hem de genel olarak bebeğinizin sağlığını iyileştirecek bir masaj seansı almak için izin almalısınız.


Genel olarak, vücudunuza en uygun masaj türünü ve sıklığını belirlemek için vücudunuzu bir doktor ve bir masaj terapisti tarafından kontrol ettirmeniz en iyisi olacaktır. Sizlerde masaj terapileri hakkında bilgi almak ve bir masaj randevusu planlamak için terapistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Comments


bottom of page