top of page

Hint Masajı Nasıl Uygulanıyor?


Hint-Masajı-Nasıl-Uygulanıyor-?

Hint masajının tarihçesine baktığımız zaman çok eski bir masaj çeşidi olduğunu anlıyoruz, yaklaşık 2 bin yıldır uygulanmakta olan bu Ayurveda masajı, yaşam bilimi içerisinde ortaya çıkmıştır. Bu yaşam bilimine göre sağlıklı bir vücuda, bedene sahip olmak adına hücre ve dokularımızı beslemeli onlara ihtiyacı olan şeyi de sunmalıyız. Bunun yanı sıra da ihtiyacı olmayan kurtulmak istediği şeylerden de vücudumuzu, bedenimizi arındırmalıyız yani toksinlerden.


Herkesin bildiği üzere hint kadınları güzelliklerine çok fazla önem verirler. Güzelliklerine yalnızca yüz güzelliği olarak değil komple bir güzellik olarak özen göstermektedirler. İşte bu hint kadınlarının güzellik sırlarından bir tanesi ve en önemli olanı hint masajıdır. Biz de size bu hint masajı hakkında bilgi vermek, bilinenleri aktarmak istedik. Hint masajı banyo, duş öncesinde hintli kadınların güzel kokulu aromalar ile yaptırdığı bir masaj çeşididir. Bu masaj sayesinde kadınlar baştan aşağı güzelliklerini korurken aynı zamanda sağlıklarını da korumuş oluyorlar.Bu masajı en etkili hale getirmek adına tüm vücuda, bedene bol miktarda öz yağ, bitkisel yağ sürülmesi gerekir. Daha sonra bu sürülen bitkisel yağı tüm vücuda yedirmek amacı ile eller yardımıyla dairesel hareketler uygulanır. Böylelikle öz yağ tüm vücuda, bedene sinmiş olur. En çok tercih edilen yağlardan biri gül yağıdır ama siz tabii ki kendi tercihinize göre çeşitli yağlarda kullanabilirsiniz. Gül yağını kullanmalarının bir sebebi de güldeki rahatlama, gevşeme hissi sunan yağın özelliği ve kokusundaki hafifliktir. Bu yağlar ile yapılan masaj sayesinde cildinizin gençliğini korurken kas ve lenf sıkılaşmalarını ortadan kaldırmış olursunuz ve vücudunuzun oksijen alımını fazlalaştırmış olursunuz.


Hint masajının bir diğer adı da Çampisaj masajıdır. Bu masaj sayesinde bütün vücudumuzu rahatlatmış, gevşetmiş oluruz. Bunun yanı sıra zihnimizi dinlendirerek zihinsel bir rahatlama hissi de uyandırmaktadır. Vücudumuzda, bedenimizde marma denen noktalar mevcuttur. Bu marmalar vücudumuzun dengesini korur. Hint masajını uygularken işte bu marma noktalarına basınç uygulanır ve uygulanan basınç sonrası akupresür meydana çıkar. Bu sayede de kişinin çakraları dengelenmiş olmaktadır. İşte hint kadınlarının kendilerine yaptığı en büyük iyiliklerden birisi de bu masajdır. Bu masajı yapmak adına Hindistan’a gitmeye gerek yoktur. Hemen Hemen her ülkede özel hint masajı yapan merkezler mevcuttur.


Comentários


bottom of page