top of page

İşyerinde Büyüyen Masaj Trendi


İşyerinde Büyüyen Masaj Trendi

Çalışanlar için rahatlatıcı bir masaj yaptırmak moral yükseltici ve motive edici olabilir. Büyük ve küçük işletmeler bunun farkına varmaktadır ve işyerinde masaj hizmeti sunmaya yönelik artan bir eğilim vardır. Kurum içi masaj terapisi sunmak, çalışanlar ve işverenler için bir kazan-kazan durumu haline gelebilir.


Ücretsiz bir masaj programının işe alım sonuçları, iş tatmini, çalışan refahı ve takım morali için faydaları olabilir. İşyeri masajına artan ilginin bir başka nedeni de şirketlerin ücretsiz bir masaj programı uygulamasının kolay olması olabilir. Genellikle bunlar, bir masaj koltuğu ve küçük bir alan dışında hiçbir özel ekipman gerektirmeyen, sandalyeye dayalı masajlardır. İşletmenin bakış açısından masaj, çalışanlar için çok fazla memnuniyet sağlayan bir avantajdır.


Kurumsal masaj programları, daha yüksek verimlilik gibi dolaylı etkilere yol açan çalışanların refahını destekledikleri için popülerlik kazanmaktadır. Birçok çalışan, özellikle ofis görevlerinde olanlar, vücutta aşırı gerginliğe, ağrılara ve diğer fiziksel sorunlara yol açabilecek hareketsiz yaşam tarzları yaşamaktadır. Gün boyunca bir masaj daha iyi dolaşıma ve bu sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bazı araştırmalar, 20 dakikalık tek bir masaj seansının stresi %85'e kadar azalttığını, aynı zamanda kaygı ve depresyonu da azalttığını göstermiştir.


İşyeri Masajının Faydaları


Masaj, sırt ağrısını ve gerginliğini önemli ölçüde azaltabilir, uyku kalitesini iyileştirebilir ve baş ağrılarının süresini ve yoğunluğunu azaltabilir. Tekrarlayan stres yaralanmalarının oluşumunu azaltırken, kan basıncını düşürme ve bağışıklık fonksiyonunu artırma üzerinde ölçülebilir bir etkisi olabilir. Karpal tünel ve tendinit gibi özel rahatsızlıkları olan kişiler masaj terapisinden yararlanabilir.


Masaj terapisi enerji seviyelerini, ruh halini ve morali artırabilir . Araştırmalar, masaj yaptırmanın, kortizol seviyelerini düşürürken, serotonin ve dopamin gibi ruh halinizi iyileştiren kimyasalların üretimini artırdığını bulmuştur. Sırt veya vücut masajı almak stresi azaltabilir, sizi mutlu edebilir ve daha üretken olmanızı sağlayabilir.


Masoz

Masaj, daha iyi bir ruh hali ve moral yoluyla çalışan üretkenliğini artırabilir, ancak aynı zamanda odaklanma, enerji ve zihinsel netliği geliştirerek işteki üretkenliği doğrudan artırabilir. Bir sandalye masajı seansı almak, çalışanların odaklanmasını kolaylaştırabilir, hızlarını ve doğruluklarını artırabilir ve uyanıklığın artmasına neden olabilir. Kuruluşlar, çalışanları motive etmek ve işyerinde daha fazla üretkenliği desteklemek için her zaman yeni yollar arar.


Bir masaj terapisti için de daha fazla kurumsal müşteri bulmanın bir yolu, kurumsal etkinliklerde ve mekanlarda daha fazla sunum ve seminer yapmak olabilir. Ayrıca tanıdığınız kişilerle iletişim kurabilir ve onlardan hizmetlerinizi şirketlerine yönlendirmelerini isteyebilirsiniz. Başka bir seçenek de, sağlıklı yaşam programları olan şirketleri bulmak ve onlarla doğrudan bağlantı kurmaktır.


Masaj, ofis çalışanları ve diğer çalışanlar için kesin faydalar sağlar ve işyerinde daha iyi refah ve üretkenliği destekleyebilir. İşyeri masajı sunan daha fazla işletmeye yönelik artan eğilim, masaj terapistlerinin müşteri tabanlarını genişletmeleri için harika bir fırsattır.


Comments


bottom of page