top of page

Jimbaran Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Jimbaran-Masajı-Nedir-?

Jimbaran Masajı

Jimbaran masajı son zamanlarda oldukça popüler olan ve pek çok insan tarafından ilk kez uygulatılan bir teknik olarak bilinmektedir. Klasik masaj tekniklerinin de içinde olduğu Jimbaran masajında oldukça çeşitli uygulamalarda bulunmaktadır. Jimbaran masajının temelinde, insanın rahatlatılması ve özellikle de kas ağrılarına bir çözüm yöntemi olarak uygulanmasıyla beraber aynı zamanda da kişiye ruhsal anlamda iyi gelmesi bulunur. Bu sayede de jimbaran masajı uygulanan kişi hem bedensel hem de ruhsal anlamda gevşeme ve rahatlama yaşamaktadır. Jimbaran masajının diğer çeşitli masaj uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi, birden fazla masöz, terapist tarafından uygulanıyor olmasıdır. Klasik olarak uygulanan bütün masaj çeşitlerinde çoğunlukla bir masöz, terapist tarafından uygulama yapılmaktadır.

İki terapistin, masözün aynı anda masaj uygulamasına başlaması ile beraber kişi, çok daha fazla fayda görmeye başlar. Bu sayede çok daha derin bir trans hali meydana çıkarak aynı anda pek çok masaj noktalarına uygulama yapılarak kişinin daha büyük bir gevşemeye, rahatlamaya kavuşması sağlanmış olacaktır. Özellikle de bedenin aynı anda pek çok yerine gerçekleştirilen masaj uygulamaları sayesinde, kişinin günlük yaşam içerisinde karşılaşmış olduğu sıkıntılardan, stresten, kurtulması, bedenen bütün yorgunluktan sıyrılmış olması sağlanmış olur.

Jimbaran Masajının Teknikleri Nelerdir?


Jimbaran masajı, birden fazla masöz, terapist ile uygulanıyor olması ile birlikte aynı zamanda birden fazla masaj tekniğinin de uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Özellikle de yoğun bir masaj uygulaması olacağından dolayı, oldukça farklı tekniklerin uygulandığını da ifade edebiliriz. Jimbaran masajı, Thai masajı ve Bali masajı gibi oldukça etki sağlayan ve rahatlatıcı masaj tekniklerinin aynı anda uygulanmış olduğu bir masaj türüdür. Bununla beraber aynı anda mistik Kahuna masajının etkin hamlelerinin de yapılmış olduğu bilinmeli ve Shiatsu masajının uygulaması esnasında ortaya çıkmış olan sinir uçlarındaki etkinin elde edilebilmesi adına aynı şekilde parmak baskılarının da uygulanıyor olduğu hemen fark edilecektir. Bunun yanı sıra İsveç ve Spor masajının da etkilerinin hissedileceği uygulamalar yapılmaktadır.


Bütün bu masaj tekniklerinin başarılı bir biçimde uygulandığı Jimbaran masajında ilk etapta bedensel bir rahatlama ve gerginliğin ortadan kalktığı fark edilir. Ayrıca bu rahatlama ve gerginliğin ortadan kalkmış olması ile birlikte ruhsal anlamda da dinginlik elde edilmiş olacaktır. Jimbaran masajı uygulaması oldukça senkronize bir çalışma olacağından dolayı bu uygulamayı gerçekleştirecek olan masözlerin, terapistlerin oldukça deneyimli, işinin ehli olması ve bu konuda gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir. Ayrıca farklı olan tüm masajın tekniğini bilmeli ve özelliklede insan anatomisi hakkında da gerekli bilgileri edinmiş olması gerekmektedir.

1 comentario


Invitado
28 sept 2021

güzel yazı olmuş :)

Me gusta
bottom of page