top of page

Jimbaran Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Jimbaran Masajı

Jimbaran Masajı Nedir?


Jimbaran masajı, son dönemde oldukça tercih edilen ve çoğu insan tarafından ilk defa yaptırılan bir teknik olarak adından söz ettirmektedir. Klasik masaj tekniklerinin de uygulandığı Jimbaran masajında oldukça farklı teknikler de vardır. Bütün masaj türlerinin temelinde olduğu gibi, insanın rahatlamasına ve kas ağrısına bir çözüm yöntemi olarak uygulanan bu masaj aynı zamanda ruhsal anlamda da iyileştirme sağlamaktadır. Jimbaran masajı yaptıran kişi bedensel ve ruhsal anlamda rahatlama yaşar.


Jimbaran masajı uygulamasında Thai masajı, Bali masajı ve Kahuna masajı teknikleri, Japon kültüründe yapılan Shiatsu masajının sinir noktalarına uyguladığı parmak basınçları, İsveç ve spor masajındaki ritmik hareketlerin Jimbaran masajı uygulanmasında birleşmesi, kişinin hem psikolojik hem fizyolojik rahatlama ve dinlenme hissetmesini sağlar.


Jimbaran masajı uygulayacak olan kişilerin kesinlikle profesyonel bir masaj eğitimi almış, masaja ve insan sağlığına önem veren ve masajı bir disiplin içerisinde yapan kendini geliştirmiş uzman masaj terapistleri tarafından yapılması gereklidir. Jimbaran masajı, birçok masajı ve bu masajların tekniklerini içermektedir. Bu masajda, uygulanan diğer masaj tekniklerini ve anatomiyi çok iyi bilmek uygulamanın başarılı sonuçlar vermesini sağlar.


Masaj

Jimbaran Masajının Faydaları Nelerdir?


Jimbaran masajının diğer masaj uygulamalarından ayıran şey, birden fazla masaj terapisti tarafından uygulanıyor olmasıdır. Klasik olarak yapılan tüm masaj çeşitlerinde çoğunlukla bir uzman terapist tarafından uygulama yapılır. Jimbaran masajının bilinen bir diğer ismi dört el masajıdır.


İki kişinin aynı anda masaja başlaması ile çok daha fazla fayda sağlanmaktadır. Bu sayede aynı anda birçok masaj noktasına uygulanırken, kişinin daha büyük bir rahatlamaya ulaşması sağlanır. Vücudun aynı anda birçok bölgesine yapılan uygulamalar sayesinde kişinin günlük yaşam içerisinde karşılaştığı sıkıntıların azalması ve tüm yorgunluktan kurtulması hedeflenir.


Jimbaran masajı, birden fazla kişi ile yapılıyor olması ve birden fazla masaj tekniğinin uygulanması ile gerçekleştirilir. Yoğun bir masaj uygulaması olduğundan dolayı değişik tekniklerin uygulandığını söyleyebiliriz. Jimbaran masajı, Thai masajı ve Bali masajı ve benzeri masaj çeşitleri gibi çok etkili ve rahatlatıcı masaj tekniklerinin aynı anda yapıldığı bir masajdır. Bununla birlikte Kahuna masajının etkin hareketlerinin de yapıldığı ve Shiatsu masajı uygulamasında gerçekleşen sinir uçlarında ki etkinin ortaya çıkması adına parmak baskılarının uygulandığı fark edilecektir. İsveç ve spor masajının da tekniklerinin hissedileceği uygulamalar yapılır.


Tüm bu masaj tekniklerinin doğru bir şekilde uygulandığı Jimbaran masajında ilk anda gerginliğin ortadan kaybolduğu fark edilir. Ayrıca bu rahatlamayla birlikte ruhsal olarak da dinginlik elde edilir. Jimbaran masajı uygulaması, oldukça karmaşık ve fazla tekniğe sahip olduğundan dolayı bu masajı gerçekleştirecek olan masaj terapistlerinin deneyimli olması ve bu masaj tekniği hakkındaki eğitimleri almış olması gerekir. Yapılan bütün farklı masaj tekniklerini bilmeli ve bu masajla ilgili gerekli olan bütün bilgiye sahip olmalıdır.

ความคิดเห็น


bottom of page