top of page

Kadın Sağlığı İçin Masaj


Kadın Sağlığı İçin Masaj

Kendimizi fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı tutmak için, vücutlarında gerginlik oluşurken gevşemek ve stres atmak için zaman ayırmamız önemlidir. Bir masajı ara sıra bir kaçış olarak kullanmak yerine, genel sağlık rutininizin bir parçası olarak önceliklendirmeyi düşünün. Dengeli ve mutlu bir vücuda sahip olmak, aktif yaşam tarzınızı en üst düzeye çıkarmanın anahtarıdır.


Masaj, rahatlamak ve gerçek dünyanın stresinden uzaklaşmak için harika bir yol olsa da, kadınlara çeşitli şaşırtıcı fiziksel faydalar da sağlayabilir. Bir masaj bağışıklığınızı artırabilir, uykuyu iyileştirebilir, kronik ağrıyı hafifletebilir ve adet öncesi sendromu veya PMS semptomlarını azaltabilir.


Kadınların tahminen %80'i her ay şişkinlik, kramp, asabiyet, ruh hali değişimleri gibi PMS semptomları yaşar. Masaj terapisi, dolaşımın artması, kas gerginliğinin azalması ve serotonin ve dopamin gibi nörotransmitterlerin salınımı sayesinde PMS semptomlarını hafifletmenin harika bir yoludur ve bunların tümü kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.


PMS semptomlarını tedavi etmenin en iyi yolu, onları önceden tahmin etmek ve önceden tedavi etmektir. Her ay döngünüzü takip edin ve vücudunuzun nasıl hissettiğini düzenli olarak kontrol edebilmeniz için PMS semptomlarını takip edin. Belirtilerinizi çok bunaltıcı hale gelmeden önce tedavi etmek için bir sonraki masajınızı bir sonraki döngünüz için planlayın.


Aktif bir yaşam tarzı sürdürmek için vücudunuzu dinlemek ve kaslarınıza hak ettikleri ekstra dikkati vermek inanılmaz derecede önemlidir. Kesintisiz bir spor salonu seansları ve fiziksel aktiviteler programı, bitkinliğe ve kas yorgunluğuna neden olabilir. Yüzme ve yoga gibi düşük etkili egzersizler bile zamanla kaslarınızı zorlar. Fitness rutininize bir masajı dahil etmenin çeşitli faydaları vardır;

  • Kas gerginliğini azaltın,

  • Hareket aralığını artırın,

  • Egzersiz sonrası kas sertliğini ve yorgunluğunu azaltın,

  • Enflamasyonu azaltın.

Bir masaj sadece spor salonunda daha iyi performans göstermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun süre çalışabilmeniz için kas sürdürülebilirliğini de teşvik eder. Zindelik hedeflerinizi terapötik veya spor masajımızla hizalamak, önünüzdeki tüm zorlukların üstesinden gelmeye hazır olmanızı sağlayacaktır.


50 yaşın üzerindeyseniz ve artrit veya hareket açıklığında azalma ile mücadele ediyorsanız, masaj terapisi ağrı veya rahatsızlıkla mücadelede çok faydalı olabilir. En yaygın artrit türü olan osteoartrit, kemiklerin ucundaki kaygan dokuyu parçalayarak eklemleri hedef alarak ağrılı şişlik ve sertliğe neden olur. Sağlıklı yaşam rutininize düzenli olarak bir masaj eklemek iltihabı azaltabilir ve vücudun stres hormonu olan kortizol miktarını düşürerek vücudunuzun fiziksel rahatsızlığını azaltabilir.Evde Masaj

Masaj Çeşitleri


İsveç masajı, masaj konusunda yeniyseniz ve dokunmaya duyarlı olabileceğinizden korkuyorsanız harika bir seçenektir. Uzun, nazik vuruşlar kullanan bu masaj gevşemeyi destekler ve hafif ağrıları yönetir.


Derin doku masajı, kronik kas ağrısını ve gerginliğini hedeflemek için daha fazla basınç kullanır. Bu masaj kaslarınızın derin katmanlarına odaklanır, bu nedenle basınca duyarlıysanız en iyi seçenek olmayabilir.


Spor masajı, fiziksel olarak çok aktif olan ve tekrarlayan kas kullanımından kaynaklanan yaralanmaları olan kişiler için mükemmeldir. Hedeflenen kas vuruşlarını ve tendonların gerilmesini kullanarak gücü ve dayanıklılığı arttırır.

Terapötik masaj, vücuttaki belirli bir ağrı alanını hedef alacak şekilde özelleştirilebilir. Her masaj kişinin kişisel ihtiyaçları için tasarlanmıştır.

コメント


bottom of page