top of page

Kahve Masajı Nedir?


Kahve Masajı

Kahve Masajı Nedir?

Kahve masajı, kahve taneciklerinin vücuda masaj yoluyla uygulanmasıdır. Kahve masajı esnasında kahvedeki kafein cildi uyarır ve kendini yenilemesine yardımcı olur. Ayrıca kahve tanecikleri vücudu ölü derilerden arındırarak cildi yumuşatır.


Kahve masajı yaptırdığınızda kan akışınız hızlanır. Vücut toksinlerden arınır. Kahvede bulunan anti-oksidanlar ölü hücrelerden kurtulmanızı ve hücre yenilemenizi sağlar. Cilt sıkı bir görüntüye kavuşur. Kahve masajı kırışıklık ve akne gibi cilt sorunlarının önüne geçmenize de yardımcı olur.


Kahve Masajının Faydaları Nelerdir?

Kahve masajı, cilt yüzeyindeki hücrelerin oksijenini çoğaltarak hücreleri canlandırır böylece cilt sıkı bir görünüme sahip olur. Kahve masajı esnasında derinin altındaki kan dolaşımı da artar böylece hücrelerin yenilenmesi sağlanır.


Kahve cildi sıkılaştırır, pürüzsüz bir görünüm kazandırır, gözenekleri açar, cildi taze gösterir, sivilce oluşumunu önler, ölü hücreleri temizler ve kirden arındırır. Buna ek olarak kahve, ciltteki kan dolaşımını hızlandırır, yenilenmesini sağlar, kırışıklıkları engeller ve kızarıklıkları giderir. Kahve özünün iltihap giderici özelliği vardır. Bunların yanı sıra selülitleri azaltır ve yağ yakımını hızlandırır.


Kahve Masajı Selülit İçin Çözüm Olabilir mi?


Yağlı yiyecekler, düzensiz ve sağlıksız yeme sorunlarıyla birlikte hareketsiz hayat biçimi pek çok problemi ortaya çıkarır. Kadınlar için bu sorunların başında bulunan problemlerden biri selülit problemidir. Dolaşımdaki bozukluklar, yağ dokusunda ve vücuttaki toksin maddelerde artışa neden olur. Selülit zayıf ya da kilolu fark etmeksizin herkeste ortaya çıkan bir sorundur.


Kahve masajının zamanlarda oldukça popülerleşen bir uygulamadır. Çoğunlukla kadınlarda ortaya çıkan selülitler, deride portakal kabuğu gibi bir görüntü oluşturarak rahatsız eder. Yaz döneminde kadınların baş belası olan selülitler deri altındaki yağ dokusunda meydana gelen değişimler nedeniyle ortaya çıkar.


Kan ve lenf dolaşımını harekete geçiren kahve masajı, oksijen miktarını artırır. Kahvenin canlandırıcı etkisinden faydalanarak uzman terapist tarafından yapılan kahve masajı çok kısa zamanda olumlu değişim yaratır. Kahve içinde bulunan kafein, selülit problemi olan bölgedeki hücreyi yenilenmesi için faydalıdır.


Evde Masaj


Cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlayan kahve masajı ortalama 10 seans yaptırıldığında, selülitlerin çok yüksek oranda hatta tamamen yok olduğu gözlenmektedir. Kahve masajını profesyonel bir masaj uzmanına yaptırdığınız zaman, birkaç seansta farkı görebilirsiniz.


Bildiğimiz üzere selülit bacak ve kalça bölgesinde yoğun şekilde görülse de, vücudun her bölgesinde ortaya çıkabilir. Bu yüzden kahve masajı tüm vücuda yapılmalıdır. Yalnızca bacak ve kalça bölgesinde değil, kol veya karın bölgesinde de portakal kabuğu görünümü oluştuysa bu bölgeler için de kahve masajının yenileyici etkisinden faydalanabilirsiniz.


Kahve aynı zamanda güneşin UV ışınlarına karşı da koruma sağlar ve güneş lekelerine de etki eder. Kahve taneciklerinin peeling özelliği bulunur. Cildi aydınlatan ve sıkılaştıran kahve peelingi ekstra kolajen üreterek ciltte meydana gelen çatlakların da kaybolmasına yardımcı olur.

Comentarios


bottom of page