top of page

Kendinize Daha Fazla Masaj Sözü Vermek İçin 7 Neden


Kendinize Daha Fazla Masaj Sözü Vermek İçin 7 Neden

Günümüzde sağlık, akupunkturdan Ayurveda'ya ve yogaya ve evet masaja kadar birçok modalitenin faydalarına ilişkin zengin araştırmalarla desteklenen, dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biridir. Peki neden masaj yaptırmalıyız?


  • Masaj Lenfatik Sistem İçin İyidir

Şu anda en büyük sağlık trendlerinden biri lenfatik tedavilerdir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Genellikle vücudumuzun 'filtreleme sistemi' olarak adlandırılan lenf sistemimiz, toksinleri, atıkları ve istenmeyen maddeleri vücuttan süzerek enfeksiyon ve hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. Masajı sauna ve buharla birleştirmek lenfatik drenajı destekler.


  • Masaj Kan Basıncını Düşürmeye Yardımcı Olabilir

Bilim, çoğumuzun deneyim yoluyla zaten bildiğimiz şeyi, masajın sağlığımız için iyi olduğunu artık kanıtlamaya başlıyor. Gelişmekte olan araştırmalar, düzenli masaj yapmanın kan basıncımızı düşürebileceğini ve bunun da kalp sağlığımız ve uzun ömürlülüğümüz için sayısız faydası olduğunu kanıtlıyor.


  • Masaj Genel Sağlığımız İçin İyidir

Düzenli bir masaj, uzun vadeli sağlığımız için yapabileceğimiz en iyi koruyucu bakım disiplinlerinden biridir. Sadece vücudu rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda esnekliği ve eklem hareketliliğini de geliştirir. Bir masaj zihinsel sağlığımız için de harikadır. Esasen, bir şey vücudumuz için iyi geliyorsa, o zaman zihnimiz için de iyidir.


  • Seçim Yapılabilecek Çok Fazla Masaj Türü Vardır

O kadar çok farklı masaj türü vardır ki hangisinin sizin için en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Son zamanlarda kendinizi biraz tembel hissediyorsanız, vücudunuzu biraz çalıştıracak bir Thai Masajı veya Derin Doku Masajı yaptırın. Öte yandan, bir spor salonu bağımlısıysanız, zihninizi rahatlatmaya ve kasları gevşetmeye yardımcı olması için Bali Masajı gibi daha nazik bir masajı tercih edin.


  • Masaj Stres Seviyemizi Azaltır

Masajın artık kortizol stres hormonu seviyelerini de azalttığı biliniyor ve bundan daha iyi ne olabilir! Masaj, vücutta ve beyin de dahil olmak üzere organlarımız aracılığıyla kanın pompalanmasına yardımcı olur. Tabii ki kendinizi ne kadar iyi hissederseniz, o kadar çok enerjiniz olur ve o kadar çok şey yapabilirsiniz!


Masöz

  • Masaj Cildi Güzelleştirir

Ayurveda tıbbında (dünyanın en eski tıp sistemlerinden biri), cilt dokumuzun tonunu korumak için hepimizin günlük olarak kendi kendine masaj yapması önerilir. Hava durumuna bağlı olarak (kış için susam yağı, yaz için hindistancevizi yağı önerilir), vücudunuza yağ sürün ve vücudun uyanmasına, dolaşım ve lenfatik sistemin hareket etmesine yardımcı olmak için masaj yapın, ovun ve vurun. Düzenli olarak yapıldığında bu, cildinizin sıkı, gergin ve tonda kalmasına yardımcı olur.


  • Masaja İhtiyacımız Olduğunu Anlamak

Vücut harika bir makinedir ve bize ekstra özen ve sevgiye ihtiyaç duyduğunda söyler. Sizi burada ve orada küçük ağrılar, sızılar ve rahatsızlıklarla dürttüğünü duyacaksınız. Ama bu küçük sinyalleri dinlemezsek, vücut çığlık atmaya başlar. Vücutta kronik bir gerginlik, zihinde olumsuz düşünceler hissettiğinizde veya uykusuzluk veya sindirim sorunları yaşadığınızda, masaj zamanının geldiğini bilirsiniz.


Комментарии


bottom of page