top of page

Kış Aylarında Masaj Yaptırmanız İçin 4 Neden


Kış Aylarında Masaj Yaptırmanız İçin 4 Neden

Kendinize güzel bir masaj yaptırarak rahatlamak ve stresten kurtulmak her zaman iyi bir fikirdir. Ancak, soğuk aylarda masaj yaptırmak daha da önemlidir. Soğuk hava genellikle zihninize ve vücudunuza zarar verebilir. Ve bazen, masaj kliniğinize yapacağınız bir ziyaret sizi gerçekten kurtarabilir. Kış aylarında neden masaj yaptırmalıyız sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin.


Kış Aylarında Neden Masaj Yaptırmalıyız?

  • Cildi Nemlendirin

Kış aylarında soğuk ve kuru hava nedeniyle cildimiz bu aylarda daha fazla susuz kalma eğilimindedir. Ve kuru cilt tahrişe ve pullanmaya neden olabilir. Kış aylarında cildinizi düzenli olarak nemlendirmenin yanı sıra, bir masaj terapisti ziyareti yapmak da iyi bir fikir olabilir. Cildinize sürülen losyonlar ve yağlar, kuruluk ile mücadeleye gerçekten yardımcı olabilir. Masajlar ayrıca ciltteki kolajen üretimini uyararak cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur.

  • Dolaşımı İyileştirin

Dışarıda hava soğuduğunda, iç vücut ısınız da soğur. Bu nedenle kış aylarında el ve ayak parmaklarınız bazen uyuşabilir. Bunu önlemek için düzenli masaj yaptırabilirsiniz. Masajlar, vücudunuzdaki kanın akmasına yardımcı olur ve bu süreçte sizi ısıtır.

  • Bağışıklık Sistemini Güçlendir

Soğuk algınlığı ile grip mevsimi de gelir. Bu nedenle, bu süre zarfında bağışıklık sisteminizi sağlıklı tutmak gerçekten önemlidir. Doğru yiyecekleri yemenin yanı sıra düzenli masaj yaptırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilirsiniz. Masaj terapistinin uyguladığı basınç, lenf düğümlerini uyararak vücudun farklı bölgelerinde beyaz kan hücrelerini serbest bırakmalarına yardımcı olabilir.

  • Ruh Sağlığını İyileştirin

Kış ayları çoğu zaman bazıları için oldukça iç karartıcı olabilir. Ve buna katkıda bulunan birçok faktör var. Birincisi, kış aylarında daha az güneş ışığı alıyorsunuz. Ve güneş ışığına maruz kalmak ruh sağlığı için önemlidir çünkü beyindeki serotonin salınımını arttırdığı söylenir. Ve böylece, uzun kış gecelerinde, aslında ihtiyaç duyulan serotonin takviyesinden yeterince alamazsınız.


Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de evde geçirilen zaman miktarıdır. Dışarısı oldukça soğuk olabileceğinden, insanlar ısınmak için evlerine kapanma eğilimindedir. Ve dış dünyayla bu sınırlı temas, kişinin zihinsel sağlığına gerçekten zarar verebilir. Kış aylarında stresinizi yönetmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için düzenli masajlar yaptırabilirsiniz. Masaj sadece rahatlatıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun stres ve depresif duygularla savaşabilen mutlu hormonları salmasına da yardımcı olur.


Masaj

Masajlar her mevsim harikadır, ancak özellikle kış aylarında faydalı olabilirler. Kan dolaşımını iyileştirerek ve bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı ve sıcak kalmanıza yardımcı olabilirler. Masaj ayrıca soğuk kış havasının bir sonucu olarak kuru ciltle mücadeleye yardımcı olabilir. Ve masajlar sadece vücut için değil aynı zamanda zihin için de harikadır. Beyinde mutluluk hormonları salgılayarak mevsimsel depresyon ve tatil stresiyle savaşmaya yardımcı olabilirler.


Sizlerde vücudunuz ve kendiniz için bir şeyler yapmak isterseniz, terapistlerimizle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilir ve masajın sağlayacağı yararlardan bir an önce faydalanabilirsiniz.


Comentarios


bottom of page