top of page

Klasik İsveç Masaj Terapisinin Özellikleri


Klasik-İsveç-Masaj-Terapisinin-Özellikleri

İsveç Masajı Nedir?


Klasik İsveç masajı bilinen en yaygın masaj yöntemlerinden biridir. Mesleki terapi tekniği, klasik İsveç masajının özellikleri bugün çok popüler olan bir masaj tekniğidir. Aromaterapinin annesi olarak kabul edilir. Terapistler, kan dolaşımını hızlandırmak, gergin kasları gevşetmek ve hareketliliği arttırmak ve ağrıyı azaltmak için bu Batı anatomisi temelli terapiyi kullanıyorlar.

Özellikle işyerinde artan stres ve bazı yaşam sorunları nedeni ile sağlık sorunlarında da keskin bir artış olmuştur. Bu sağlık sorunları ile başa çıkmanın en önemli yolu, klasik İsveç masajı tarafından tanımlanan masaj terapisinden geçmektir.


Bu sizin ilk masaj seansınız değilse ve masaj seansına çok sık gelenlerden değilseniz, klasik İsveç masajı sizin için çok etkili bir masaj yöntemi olabilir. Klasik İsveç terapisinde çoğu insan 50 ya da 60 dakikayı tercih eder, ancak bunun ötesinde, klasik İsveç masajının 75 ya da 90 dakikasının kasların büyük ölçüde rahatlaması üzerinde önemli bir etkisi vardır. Özellikle klasik İsveç masajının oldukça nazik ve hafif hareketler ile gerçekleştirildiğini bilmelisiniz.İlk olarak, klasik İsveç masaj teknikleri için uygun koşulların hazırlanması gerekmektedir. Masaj masasından dolayı güzel ve yumuşak bir zemin her zaman en uygunudur. Bireysel hijyen açısından temiz ve hijyenik bir havlu gereklidir. Tamamen gerekli olmasa da, başınızın ve dizinizin bir kısmı için bir yastık olabilir, ancak kesinlikle olması gereken şey bu değildir. Kullanılan yağlar aromalı ya da aromasız olabilir. Bu yağlar gözenekleri açabilen mineral yağlardır ve bunun yanı sıra farklı yağların kullanımı farklı etkilere de sahip olabilirler.


Klasik İsveç Masajı Nasıl Yapılır?


Herhangi bir masaj seansında da olduğu gibi, bu tedavi yönteminde özel bir odada ya da aromalı kokular ile hazırlanmış olan yatakta klasik İsveç masajı seansının tadını çıkarabilirsiniz. Masaj terapisti ya da masör, masaj yapmak isteyen kişiyi sedyeye yatırır. Kişi yatacağı zaman, yüzünü U şeklindeki bölgeye yerleştirir, böylece omurga da serbest bırakılmış olur. Daha sonra kişiyi rahatlatmak amacıyla özel yağlar ile ovma işlemi gerçekleştirilir.

Burada terapist, belirli mini dokunuşların yardımı ile kişinin sırtında sürtünme teknikleri uygular. Terapist daha sonra sürtünme, gerdirme, çekme ya da vurma gibi bazı terapötik vuruşlar kullanarak çalışır. Sırt bittikten sonra terapi bacakların arkası, bacakların ön kısmı, kollar, boyun ve omuzlar şeklinde devam eder.

Klasik İsveç Masajının Özellikleri Nelerdir?


Genel olarak klasik İsveç masajı teknikleri bu şekilde öğrenilirken, bazı terapistler kendi özel yöntemleri ile farklı masaj teknikleri uygulayabilirler. Buradaki bir diğer önemli konu ise, bir masaj terapistinin ya da masörün eylemleri size aşırı geliyorsa, bunu bildirmeniz ve masajın gereksinimlerinize göre devam etmesini sağlamanız gerektiğidir.

Comentários


bottom of page