top of page

Köpük Masajı Nedir?


Köpük Masajı

Köpük Masajı Nedir?


Köpük masajı, keseden sonra vücudun sabun kullanarak kesenin bırakmış olduğu o yağ ve kiri vücuttan atmak ve köpüğün verdiği kayganlıkla vücuda masaj yapılarak vücudun rahatlamasını amaçlar.


Köpük masajı diğer uygulanan birçok masaj masaj türünün aksine biraz daha baskılı ve seri yapılan bir masaj türüdür. Bu masajın amacı baskılı bir şekilde dokulara ulaşarak gündelik hayatın verdiği yorgunluk ve stresi ortadan kaldırmaktır. Köpük masajının ortalama süresi 15-20 dakikadır.


Köpük Masajı Nasıl Uygulanır?


Türk hamam kültüründe kesenin önemli bir yer oluşturur. Göbek taşında fazla bir şekilde ter attıktan sonra cildin ölü derilerden, kirden arınması ve temizlenmesi için kese yapılır. Deride biriken toksin maddelerin azalmasını sağlayan kese uygulaması, cilt yüzeyindeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve cildinizdeki pürüzleri azaltır.


Köpük masajı kese uygulamasının ardından saf ve doğal sabunlardan elde edilen yoğun bir köpükle uygulanan masaj türüdür. Kese uygulamasından sonra gözeneklerden çıkan yağ ve ciltteki kirden arınmak amacıyla köpük masajı uygulanır. Bu doğal sabunların sağladığı yumuşaklık ve kayganlık sayesinde, bir masaj yağına ihtiyaç olmadan vücudu rahatlatacak şekilde köpük masajı uygulanır.


Köpük masajı Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan özel bir masaj türüdür. Masajın öncesinde ve sonrasında duş alınması gerekir. Masaj yaptıran kişinin tüm vücuduna doğal sabun köpüğü uygulanır. Tüm vücudu saran bu doğal sabun köpükleri, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük sayesinde rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan akışı hızlanır, vücudunuza bir rahatlık ve enerji gelir. Hücrelerin yenilenme hızı artar. Hem vücudunuza profesyonel masaj teknikleri uygulanırken, hem de vücudunuz mükemmel bir şekilde temizlenir.


Masöz


Köpük Masajı Faydaları Nelerdir?


Vücutta biriken toksin maddelerin önemli bir çoğunluğu deri yoluyla vücuttan atılır. Örneğin, detoks yaparken vücuttan atılan terin içerisinde yüksek bir oranda toksik atık mevcuttur. Yapışkan hissiyatlı ve yoğun kokulu bir ter, bedenden atılan yoğun toksin madde anlamına gelir. Kese ve köpük masajı içeren düzenli seanslar, toksinlerin cildinize zarar vermeden vücuttan atılmasını hızlandırır.


Köpük masajı gözeneklerin açılmasını sağladığı için ter atmayı daha kolay hale getirir. Köpük masajı cilt rengini düzeltir. Cilt bakımı için etkili ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, cildinizin esnekliğini arttırır. Cildin sağlıklı ve ışıltılı bir hale kavuşmasını sağlar.


Bunların haricinde cildin ve vücudun bağışıklık sistemini de güçlendiren köpük masajı, özellikle kış aylarında cildin direncini artırır ve hastalıklara karşı vücudun korunmasına da yardımcı olur.


Zihinsel ve fiziksel bir rahatlama sağlayan köpük masajı, stres ve anksiyeteden korunmayı sağlar. Günün yorgunluğunu atmış, fiziksel ve ruhsal bir rahatlama ile masajdan ayrılmanızı sağlar. Köpük masajı diğer uygulanan masaj türlerine göre daha hızlı ve baskılı yapılır.

Comments


bottom of page