top of page

Köpük Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Köpük-Masajı-Nedir-?-Faydaları-Nelerdir-?

Köpük Masajı


Kesenin, Türk hamam kültüründe önemli bir yeri bulunmaktadır. Hamamda bulunan göbek taşında yoğun bir biçimde ter attıktan sonra ciltte bulunan ölü derilerden, kirden arınması ve iyi bir şekilde temizlenmesi için kese uygulaması yapılır. Deri gözeneklerinde birikmiş toksin bulunur. Deri gözeneklerinde birikmiş olan toksin maddelerin vücuttan, bedenden atılmasını sağlayan kese uygulaması, ciltteki gözenekleri açar ve cilt yüzeyindeki pürüzleri giderir. Köpük masajı uygulaması kese uygulamasının ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan bir masaj işlemidir. Kese sayesinde gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyinde oluşan kirden, tamamen arınmak adına köpük masajı uygulanır. Kullanılan sabunun sağlamış olduğu yumuşaklık ve kayganlık sayesinde farklı ya da herhangi bir masaj yağına ihtiyaç duymadan vücudu rahatlatacak, gevşetecek bir şekilde köpük masajı sunulur. Köpük masajında kullanılan sabun aynı zamanda vücut üzerinde, ellerin daha iyi kaymasını sağlayacağı için masaj işlemi daha iyi uygulanacaktır. Köpük masajı, Türkiye’de ve Tayland’da uygulanan, yapılan özel bir masaj çeşididir.


Köpük masaj uygulaması öncesinde ve sonrasında duş alımının gerekli olduğu bir masajdır. Köpük masajı yaptıran kişinin bütün vücudu, bedeni saf ve doğal olan sabun köpüğü ile kaplanır. Bütün vücudu, bedeni saran köpükler, cildi ipeksi, pürüzsüz bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu uygulanan köpük yardımıyla eşsiz ve rahatlatıcı, gevşetici bir masaj seansı başlamış olur. Köpük masajı ile kan dolaşımı da hızlanır, vücuda mükemmel bir rahatlık hissi ve enerji verir. Hücrelerin yenilenme hızı da artar. Bir taraftan masaj teknikleri uygulanırken, aynı zamanda vücutta mükemmel bir şekilde temizlenmiş olur.


Vücutta birikmiş olan toksin maddelerin önemli bir çoğunluğu deri yolu ile vücuttan, bedenden atılır. Detoks uygulaması yapılırken vücuttan atılan ter, yüksek bir oranda toksik atık içermektedir. Yapışkan ve ağır kokulu olan ter, bedenden, vücuttan atılan yoğun toksinlerin işaretçisidir. Kese ve köpük masaj uygulaması içeren düzenli hamam seansları, toksinlerin cilde zarar vermesini önler ve vücuttan, bedenden kolayca atılmasını sağlar. Köpük masaj uygulaması gözeneklerin açılmasıyla ter atımızı daha kolay hale getirir. Köpük masaj uygulaması cilt rengini düzeltir. Cilt bakımı için en iyi etkide ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, aynı zamanda cildin esnekliğini de arttırır. Cildin sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasında katkıda bulunur. Diğer masaj çeşitlerine kıyasla daha hızlı ve baskılı olarak yapılır. Köpük masajı yaklaşık olarak, ortalama 15 dakika kadar sürer.


Köpük Masajının Faydaları Nelerdir?

  • Cildin bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Cildin direncini arttırarak, hastalıklara karşı olarak vücudun korunmasında büyük rol oynar.

  • Zihinsel ve bedensel bir rahatlama sunar.

  • Stres ve kaygı gibi problemlerden korunmayı sağlar.

  • Köpüğün yumuşaklığı ve uygulanan masajdaki uyarıcı olan dokunuşlar mutluluk hormonunun salınımını arttırır.

  • Tıkanmış olan gözenekleri açar.

  • Deri yüzeyinde birikmiş olan toksinleri, yağları ve ölü deriyi temizler.

1 Comment


Guest
Sep 28, 2021

Açıklayıcı kaynak, bayıldım!


Like
bottom of page