top of page

Küba Masajı Hangi Durumlarda Uygulanır?


Küba Masajı

Küba Masajı Hangi Durumlarda Uygulanır?


Tüm vücutta veya vücudun belirli bölgelerinde oluşan ödemler ve vücut içerisinde biriken toksinler kötü bir görüntü oluşur. Aynı zamanda vücudumuzda bulunan bu toksinler ile birçok rahatsızlık meydana gelir. Ancak iyi bir masaj ile vücutta güçlü bir arınma ve yenilenme sağlanabilir. Eğitimli uzman terapistler taradından yapılacak bir masaj arınmanızı sağlayacaktır ve birbirinden farklı tekniklerle uygulanan birçok masaj bulunmaktadır. Ödem atmak ve toksinlerden kurtulmak için siz de size uygun masajı seçerek kendinizi güvenli ellere teslim edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Küba masajıdır.


Toksinler zararlı maddelerdir. Kolayca yerleştikleri bölgeyi terk etmek istemezler. Vücudumuzda bulunan toksinler, sağlığımızı ciddi bir şekilde etkiler. Bazı dönemlerde ortaya çıkan bu toksinlerin vücuda verdiği zarar önemsenmeli ve üzerinde durulması gerektiğini unutmamalısınız. Bu gibi durumlarda vücudumuzdaki bu toksinlerden kurtulmak için en faydalı yöntemlerden birisi Küba masajıdır. Vücuttan düzenli şekilde toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu yöntem uygulanırken kesinlikle Lenf Drenaj masaj tekniğinin benzeri dokunuşlardan da kişinin durumuna bağlı olarak destek alınması tavsiye edilir.


Küba Masajı Nasıl Uygulanır?


Vücudumuza bazı zamanlarda bazı nedenlerden dolayı toksinler birikir. Bu toksinlerin vücudumuza zararları bulunmaktadır. Vücudun sinir sistemine etki etmeden, profesyonel masaj terapistleri tarafından yapılması gerekir. Profesyonel bir masaj terapisti tarafından yapılmadığı zaman olumsuz sonuçların ortaya çıkması mümkündür. Yağsız yapılması önerilir ancak cilt tiplerindeki farklılıklarından kaynaklı olarak çok az olmakla birlikle aromatik veya bitkisel yağların kullanılması da tavsiye edilir. Shiatsu masajının başka bir türüdür. Doğu kökenli olan bu masaj, Shiatsu gibi tek parmak uygulanmaz, derinlemesine olacak şekilde vücudun doğru bölgelerine ve sinir uçlarına 3 parmak ile yapılan ritmik baskılardan oluşur. Bu baskılar ritmik ve bölgeye özel şekilde yapılır.


Masaj

Küba Masajında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Küba masajındaki en önemli dikkat edilmesi gereken konu ise masajın profesyonel bir terapist tarafından yapılmasıdır. Uzman masaj terapisti tarafından yapılan Küba masajının sonunda vücutta yaşanılan sorunların azalması mümkündür. Özellikle sinir sistemine zarar verebilme durumu olduğundan dolayı, bu masajla ilgili gerekli eğitimi almamış olan kişilerin kesinlikle Küba masajını yapmaması gerekir. Bu durumda masajı gerçekleştirecek olan uzmanın, bu konuda ki deneyimi çok önemlidir. Masaj yapılacak noktaların çok iyi bir şekilde bilinmesi ve bu noktalara doğru şekilde masaj yapılması oldukça önemlidir.


Bu masaj herhangi bir sıkıntıya neden olmasa bile gerekli ve doğru işlem yapılmadığı takdirde vücutta biriken toksinlerin atılmaması söz konusu olacağından dolayı, gerçekleştirilen işlem bir işe yaramadığı gibi sadece para ve zaman kaybı olarak karşılık bulacaktır. Bu sebeplerden dolayı masaj yaptırmadan önce mutlaka masaj terapistinin bu masajla alakalı yeteri kadar tecrübeye sahip olup olmadığı ile ilgili olarak genel bir bilgilendirme istemelisiniz. Doğru tekniklerin uygulanması ve Küba masajı hizmetini etkili bir şekilde alabilmek için terapisti, masözü iyi seçmenizde büyük fayda var.

Comments


bottom of page