top of page

Kurumsal Masajın Faydaları


Kurumsal Masajın Faydaları

Bir ofisi masaj yaptırmak için ideal bir yer olarak düşünmeyebilirsiniz, ancak giderek daha fazla işveren kurumsal sandalye masajı gibi teşvikler sunmayı tercih ediyor. Bir işletmeniz varsa ve morali yükseltmenin ve sağlığı ve refahı artırmanın yollarını arıyorsanız, işte masaj terapisinin iş yerindeki faydalarına dair bir kılavuz olması için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.


Kurumsal masaj, hem işverenler hem de çalışanlar için avantajlar sunar. Bu yazıda, masaj terapisini tanıtmanın avantajlarını ayrıntılı olarak keşfedeceğiz. Masaj, işletme sahipleri için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sunar.


Kurumsal Masajın İşverenler İçin Avantajları

  • İyileştirilmiş sağlık ve esenlik

Masaj terapisinin fiziksel sağlığa olduğu kadar zihinsel sağlığa da fayda sağladığı kanıtlanmıştır. İşverenler için en acil endişelerden ikisi işle ilgili stres ve sırt ağrısıdır. Masajın stres seviyelerini azalttığı ve ağrıları hafiflettiği kanıtlanmıştır. İşverenler düzenli olarak sandalye masajı sağlayarak daha iyi sağlık ve esenliği teşvik edebilir ve işçileri işle ilgili hastalık ve yaralanmalara kaybetme riskini azaltabilir.


Araştırmalar, sağlıklı yaşam faydaları sağlamanın çalışanları daha sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmaya teşvik edebileceğini öne sürüyor. İnsanların %60'ından fazlası, işyerindeki sağlık programlarının kendilerini sağlıklarına daha fazla ilgi duymaya teşvik ettiğini söyledi.

  • Artan üretkenlik ve moral yükseltme

Her işveren ekibinden en iyisini elde etmek ister. İşletme sahipleri, onlar için çalışan insanlara bağımlıdır. Ekibiniz mutlu ve sağlıklıysa ve morali yüksekse, şirketiniz gelişecektir. Kurumsal masaj, moralinizi yükseltmenin ve üretkenliği artırmanın bir yoludur. 15 dakikalık bir masaj bile çalışanların zihinlerini temizlemelerine, rahatlamalarına ve kendilerini yeniden şarj etmelerine yardımcı olabilir.

  • Gelişmiş marka imajı

Çalışanlarına bakmak için adımlar atan işverenler, personel ve potansiyel çalışanlar tarafından olumlu karşılanmaktadır. Fayda sağlamak, marka imajınızı ve itibarınızı geliştirmenin etkili bir yoludur. Tüketiciler, insanlara nasıl davranıldığını önemser ve sosyal yardım planları ve teşvikler. Sağlıklı yaşam girişimlerini teşvik eden ve destekleyen işletmelerde çalışanların neredeyse %90'ı şirketlerini başkalarına tavsiye etmektedir.


Evde Masaj

Kurumsal Masajın Çalışanlar İçin Faydaları

  • Azaltılmış stres ve kaygı seviyeleri

Stres zihinsel ve fiziksel sağlığı etkileyerek ruh hali değişimlerine, motivasyon kaybına, zayıf bağışıklığa, uyku sorunlarına ve odaklanma eksikliğine neden olabilir. Masaj terapisi etkili bir stres gidericidir. Bir masaj sırasında endorfinler salınır ve serotonin ve dopamin seviyeleri yükselir. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve stres riskini azaltır.

  • Geliştirilmiş uyku

Çoğumuz uykusuz bir geceden sonra işteki zorlu bir gün boyunca savaşmaya çalışırız. Uyuyamadığınızda, konsantre olmak, bilgiyi işlemek, saklamak ve motive kalmak inanılmaz derecede zor olabilir. Uyku sorunları yetişkinler arasında yaygındır ve nüfusun yaklaşık %25'i uykusuzluk nöbetleri yaşar.

  • Motivasyon

Günleriniz genellikle toplantılar, konuşmalar, e-posta gönderip okumak veya bir ekrana bakıp saatlerce klavyeye dokunmakla geçiyorsa, iş günü dışında bir masaj yaptırmak için zaman ayırma olasılığı şüphesiz çekicidir. Masaj yaptırmak üretkenliği ve motivasyonu artırabilir ve enerji seviyeniz düşmeye başladığında size yardımcı olabilir.


Birçok işverenin daha sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmek ve stres ve sırt ağrısı gibi işle ilgili yaygın sorunların üstesinden gelmek için adımlar atması nedeniyle, çalışanların refahı şu anda ilgi çeken bir konudur. Masaj terapisi, şirket sahipleri ve çalışanlar için bir dizi avantaj sunar. İşletmeler artan üretkenlik ve daha iyi ekip moralinden yararlanabilir ve tüketiciler ve ortaklar da iş gücüne iyi bakan şirketler hakkında olumlu görüşe olur. Çalışanların kendilerini daha mutlu hissetmeleri muhtemeldir ve ayrıca azaltılmış stres düzeylerinden ve iyileştirilmiş uyku düzenlerinden de yararlanabilirler.


Masaj hizmetlerinin işletmelere sağladığı faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmek veya sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız web sayfamızdaki terapistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

コメント


bottom of page