top of page

La Stone Terapi Nedir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


La-Stone-Terapi-Nedir-?

La Stone terapisi, ısıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin, vücudun derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisi. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik bazalt taşları ile özel bir teknik uygulanılarak yapılmaktadır.


La Stone Terapisinde Kullanılan Taşların Özelliği Nedir?


La Stone terapisi, uzun süre ısıyı üstünde tutma özelliğine sahip volkanik bazalt taşları ile uygulanır. Bu pürüzsüz, parlak ve farklı boylardaki yassı taşlar su içinde ısıtılırlar.


La Stone Terapisi Nasıl Uygulanır?


Sıcak taşlar, terapist aracılığı ile masaj uygulamasına başlamadan önce vücudun, bedenin belirli kilit noktalarına yerleştirilir. Böylelikle, daha La Stone Terapisi uygulamasına başlanmadan, taşların ısısı kasların derinlerine nüfuz eder ve termoterapi özelliğinden faydalanılmaya başlanır. Ardından aromatik öz yağlardan, bitkisel yağlardan da yararlanılan masaj uygulanır. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve bunun sebebi ile kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijen ile beslenmesini sağlar. Bunun yanı sıra lav taşlarının su içinde ısıtılması sebebi ile, suyun terapi özelliğinden de yani hidroterapiden yararlanılır. Sıcak taşlar ile uygulanan bir ovma hareketi, taşların sıcaklığı ile kan dolaşımını anında harekete geçirmesi sebebi ile, normal bir masajdaki on ovma hareketine eşittir.


La Stone Terapisinin Özellikleri Nelerdir?


La stone terapisinde hava, ateş, su ve toprak ananın enerjisinden, aslında onun tümünün elementlerinden faydalanılır. Bu, La Stone terapisinin çok kendine özgü tekniği sayesinde gerçekleşir. Volkanik bazalt taşlarının enerjisi bize, doğa ile içiçeymişiz duygusunu verir. Bu sebep ile, terapi sonunda kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel dinginlik, rahatlık kazanır. Baştan ayağa arınmış hissederek kendi doğasına döner.


La Stone Terapisinin Faydaları Nelerdir?


La stone terapisinin periyodik olarak yapılması, uygulanması kronikleşmiş sıkıntılar, problemler üzerinde etkili olmaktadır. La Stone terapisinin yararı, faydası sadece tanımlanan sorunun, probleminin giderilmesi ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda da enerji vermektedir. Kısacası terapi gören kendisini baştan ayağa arınmış hissedecektir. La Stone terapisi, kendi doğasına dönmek isteyen kişi için dengeli bir yoldur.


Comments


bottom of page