top of page

Lenfatik Drenaj Masajı Uygulaması


Lenfatik-Drenaj-Masajı-Uygulaması

Lenf drenaj sistemi sayesinde, vücudun, bedenin bağışıklık ve savunma sistemi görevlerini aksatmadan, yavaşlamadan yerine getirir. Aynı zamanda vücutta, bedende bulunan lenf sıvısının tamamının dolaşımının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlar. Yazın oluşan sıcak ortamı vücudumuzda ödem oluşturur. Lenf drenaj ile vücuttaki ödeme veda edilebilir.

Lenf bezlerinin görsel yapısı ise, yuvarlak veya oval fasulyeye benzer bir şekildedir. Bu şekle sahip olan bezler, genel olarak belirli bölgelerde gruplar halinde yer alırlar. Her merkez noktaya, vücudun belli bir bölgesinin lenf sıvısı akışı olur. Bu sebep ile uygulanan sağlıklı bir beslenme düzeni ile ya da diyeti ile yağ hücreleri boşaltılmış olur. Boşaltılan yağ hücrelerinin de pasif jimnastik ile sıkılaşması sağlanır. Pasif jimnastik, boşalan yağ hücrelerindeki kasları harekete geçirir. Çeşitli kas grupları için belirlenmiş olan programlar, kasların çalışması adına uygulanır.


Lenfatik Drenaj Masajı Nasıl Uygulanır?


Lenfatik drenaj masajı, lenf drenaj masajı ile yapılan bir uygulamadır. Bu makinanın işlevi, görevi vücutta bulunan ve hücreleri besleyen renksiz sıvının dolaşımını hızlandırmaktır. Böylelikle boşalan yağ hücresi bölgelerinin görünümünde sıkılaşma ve düzelme sağlar. Bunun yanı sıra kas sistemi üzerinde de son derece olumlu bir etkiye sahiptir. Makina sayesinde vücut sisteminde uygulattırılan her hareket ile, damarlarda olan lenfatik akış itilir ve lenfatik sistemi düz kasların bulunduğu alana etki sağlar.


Yani daha net ve kısa bir ifade ile, lenf drenaj, kanda serbest dolaşımda olan yağ asitlerinin kolaylıkla yakılabilecek bir hale gelmesine destek olur. Fazla kilolardan şikayetçi olanlar, adet dönemi gibi belirli dönemlerde vücudunda ödem oluşanları selülitten yakınanlar, lenfatik drenaj masajı uygulaması ile bu sorunlara veda edebilirler. Cihaza yapılan uygulama sırasında, parmak uçlarından başlayan ve yukarı doğru devam eden düzenli, ritmik aralıklar ile basınç uygulanır. Bu sayede de cildin kalitesinde incelme, artış ve derideki sıkılaşmalar göz ile görülür bir hal alır.


Lenfatik Drenaj Masajı Faydaları Nelerdir?


Lenf drenaj cihazı ile yapılan pasif lenfatik drenaj masajı uygulamasının birden fazla faydası bulunmaktadır.

  • Ödem ve şişliklerin giderilmesinde etkili ve yardımcıdır.

  • Biriken toksinin vücuttan kolayca atılmasını destekleyicidir.

  • Selülitlerin görüntüsündeki düzelmelere yararlıdır.

  • Kabızlık veya hazımsızlık problemi yaşayanların metabolizmasının hızlanmasına katkıda bulunur.

  • Vücuttaki gerginliğin atılmasında destek sağlar.

  • Vücuttaki kas hareketlerini düzenlediği ve kan dolaşımını hızlandırdığı için stres azaltıcı etkisi bulunur.

  • Vücudun metabolizmasının çalışmasını ve kan dolaşımını hızlandırmak ile beraber, aynı zamanda rahatlattığı için uykusuzluk ile baş etmek isteyenler için de yardımcı, katkılı bir uygulamadır.

  • Lenfatik drenaj masajı, vücuttaki kolojenleri uyardığı için de ciltte gençleşme ve ince çizgilerde de azalma sağlar.


Comments


bottom of page