top of page

Lipomasaj Tekniği


Lipomasaj-Tekniği

Lipomasaj Tekniği


Lipomasaj Tekniği Nedir?


Cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olan şey ise cildi gergin tutan dokuların zayıflamış olmasıdır. Lipomasaj yöntemi de bu dokulara müdahale eden ve cerrahi bir işlem olmayan yöntemdir. Selülit ve diğer cilt problemlerinin tedavisinde teknolojinin de geldiği son noktadır.


İnsanlar selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve diğer cilt hasarları için çok farklı yöntemler denemektedir. Denen bu yöntemlerin ise neredeyse tamamı bilimsellikten uzaktır. Lipomasaj ise FDA aracılığı ile onaylanmış bir uygulamadır. Hem bölgesel zayıflama konusunda hem de selülit tedavisinde, geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde büyük yarar sağlamaktadır. Lipomasaj tekniğinin bir diğer ismi de vakum ile zayıflamadır.

Lipomasaj Hangi Amaç İle Kullanılıyor?


Lipomasaj yönteminin geçmişi çokta eski değildir. Tamamen tesadüfi olarak bulunmasının ardından hızlı bir şekilde tıp dünyasının içerisine girmiştir. Lipomasaj yönteminin kullanım alanları oldukça geniş olsa dahi genel olarak selülit tedavisinde, diğer müdahelelerin desteklenmesinde ve kan dolaşımının arttırılmasında kullanılıyor. Lipomasaj ile liposuction yönteminin ayrılmaz ikili olduğunu da söylemek mümkün.

Bilinenin aksine lipomasaj tedavisi zayıflama değil, bir şekillendirme tedavisidir. Şekillendirme tedavisi olmasına rağmen etkisi FDA aracılığı ile onaylanan, bilimsek makaleler tarafından desteklenen nadir teknikler arasındadır. Ülkemizde de pek çok zayıflama merkezinde uygulanmakla birlikte uygulamanın başarılı olması adına uygulayıcının işinin ehli olması da gerekmektedir. Cihazın kullanımı basit gibi görünse dahi her bölge için ayrı hareketler olmadı, doğru ucun da doğru şekilde kullanılmadı gerekliliği bulunur. Bu tür bir yetenek de çok az insanda bulunur.Lipomasaj Nasıl Uygulanır?


Uygulama başlamadan önce kişiye özel bir çorap giydirilir. Uygulama yapılacak alanın üst kısımda olması dahilinde özel çorap, özel giysi halini alır. Özel bir kıyafet giydiriliyor olmasının da temel nedeni masaj uygulaması yapan cihazların daha rahat kaymasını sağlamak. Bunun yanı sıra operasyon alanındaki hijyen de bu kıyafet sayesinde sağlanmış olunur. İşinin ehli ve profesyonel olan kişi aracılığı ile uygulanması mecburiyettir.


Çünkü her bölge için ayrı hareketler vardır. Yanlış uygulamanın yapılması sonucunda yarardan çok zarar getirir. Cihazın vakum ve masaj yapan iki kısmı bulunur. Amaca yönelik olarak bu uçların kullanım oranları değişkenlik gösterir. Uygulama yapacak olan kişinin uçları vücutla temas ettirirken vücudun doğal olan kıvrımlarını verecek bir şekilde hareket ettirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra yap dağılımını bozmamak veya bozuksa da düzeltmek adına da dairesel hareketler uygulanmaktadır.


Lipomasaj Tekniğinin Faydaları

  • En çok uygulandığı alan herhangi bir cerrahi müdahaleyi de gerektirmeyen selülitlerdir. Az - orta düzeydeki selülitlerin ortadan kaldırılması adına en etkili yöntemlerden biridir. Uygulamadan sonra alandaki kan akışının artması, bağ dokularının da güçlenmesi söz konusudur.

  • Bölgesel yağlanmaların ve ödemlerin ortadan kaldırılması amacı ile kullanılır. Uygulama sonrası vücudun profilini bozan her çeşit çıkıntıyı giderebilir. Ufak ama kötü görünen yağlanmalar da başta olmak üzere türlü operasyonlardan sonra meydana gelen ödemlerin tedavisi de yapılabilmektedir. Bu tedaviler sonrasında vücudun, bedenin genel görünümü düzelerek daha estetik hale gelir.

  • Onlarca faktöre bağlı olarak zamanla vücudun gergin görünüşü ortadan kalkar. Bölgesel sarkmalar meydana gelir. Lipomasaj tedavisi sonrasında vücut, beden gergin hale gelir. Elastik bir görünüm elde edilir.

  • Doğumdan itibaren yapılan besin tüketimi sebebi ile vücudun tamamında toksinler birikmeye başlar. Bu toksinler bir yerden sonra atılamaz hale gelir ve cilt dokusuna, organ dokularına da zarar vermeye başlar. Lipomasaj uygulaması sayesinde uygulama yapılan alandaki toksinlerin atılması sağlanır.

  • Bölgesel şekil bozukluklarının başlıca nedeni olan dengesiz yağ birikimlerini de ortadan kaldırır. Yağı, uygulama yapılan alanda eşit olarak dağıtır. Böylelikle daha estetik görünüm elde edilir.

  • Lipomasaj uygulaması genel olarak bu amaçlar doğrultusunda kullanılır ve ilgili yararlar hedeflenir. Fakat bu cihazın vücuda, bedene olan yararları oldukça fazla olduğundan dolayı burada sayılan amaçlar doğrultusunun dışında da kullanılması mümkündür.

Commentaires


bottom of page