top of page

Lomi Lomi Hawaii Masajı

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Lomi Lomi Hawaii Masajı

Lomi Lomi Hawaii Masajı Nedir?


Lomi Lomi kelimesi Hawaii dilinde masaj anlamına gelmektedir. Bir veya birden fazla masaj terapisti tarafından yapılan Hawaii masajına verilen isimdir. Sırt ve karın bölgesinde el ve kollarla yapılır, egzotik kokular ve şifa veren müziklerle masaj yaptıran kişinin rahatlaması hedeflenmektedir.


Lomi Lomi Hawaii masajı Amerika ve Avrupa’da popüler olan ve hızla yayılan bir masaj türüdür. Ruh ve bedenin aynı derecede dinlenmesini hedefleyen bu masaj, geleneksel Hawaii adalarındaki Kahuna şifacıları tarafından tapınak masajı olarak yöneticilere ve krallara uygulanırdır. Lomi Lomi Hawaii masajı sıcak aromatik yağlar kullanılarak uzun ve rahatlatıcı masaj hareketleriyle, yavaş ve nazik bir biçimde yapılan tekniklerle uygulanır.


Lomi Lomi Hawaii Masajının Faydaları


Hawaii’deki Huna felsefesine göre, her bireyin içerisinde sorunları çözmeye yardımcı olan pozitif enerjiler vardır. Lomi Lomi Hawaii masajı bu pozitif enerjileri uyandırmayı hedefler.


Lomi Lomi Hawaii masajının, tarihi çok eskilere dayanmaktadır, ayrıca Huna felsefesinin bir parçasıdır. Huna felsefesinin temeli sevgiyi ve uyumu bulmaktır. Uzun, sürekli, akıcı ve yumuşak dokunuşlar, hücrelerimizde yer etmiş olan eski inançları ve bizi sınırlayan negatif davranışları ortadan kaldırarak bedenin rahatlamasını sağlamaktadır.


İnsanlar genellikle anıların ve inançların beynimizde bulunduğunu düşünürler fakat aslında bu yaşanmışlıklar hücrelerimizde depolanmaktadırlar. Hawaiililer bir düşünce veya inanışın, kas gerginliği gibi enerji akışını bloke ettiğini düşünerek enerji akışlarını belirli aralıklarla incelerler. Lomi Lomi Hawaii masajı, enerji akışını yeniden yönlendirirken blokajların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.


Hawaii'de ortaya çıkıp oradan da tüm dünyaya yayılan Lomi Lomi Hawaii masajı eski çağlarda devlet büyüklerinin ve kralların savaş kararları almadan önce yaptırdıkları bir masaj tekniğidir. Kahuna şifacıları tarafından uygulanan


Lomi Lomi Hawaii masajının en önemli özelliği masaj esnasında sağladığı rahatlama ile karar alma mekanizmalarını harekete geçirmesidir. Masajın etkileri diğer masajlar gibi uygulandığında değil, masaj yapıldıktan sonraki iki üç gün içerisinde kendini belli eder.


Masöz


Lomi Lomi Hawaii Masajının Diğer Türleri


Lomi lomi Hawaii masajının farklı ve spiritüel bir kolu olan Lomi Lomi Nui masajı, Özellikle Hawaii'de uygulanan törensel bir masaj çeşididir. Deniz kıyısında havlu ve çarşaf kullanmadan, masaj yatağı üzerinde çıplak vücuda yapılan, vücudun kol ve dirsek kısımları ile uygulanan ritmik bir masaj çeşididir. Terapistin hareketleri bir dansa benzetilir ve masaj yaptıran kişinin etrafında uyumlu bir şekilde dönülerek yapılır. Eğlenceli ve değişik bir masaj türüdür.


Hawaii tapınak masajlarının kraliçesi olan Lomi Lomi Nui masajı, eski Hawaii kültüründe değişken ve birbirine bağlantılı, alt kol bölgesi ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri uygulanır. Dirsek yardımıyla eklemlerin rahatlaması, ruhun serbest kalması sağlanır ve rahatlama hissi uyandırılmasına yardımcı olur.


Sevgi dolu, insanı hassaslaştıran bu dokunuşlar, güzel kokulu ılık vücut yağları ve Hawaii müziği eşliğinde profesyonel bir masaj terapisti tarafından yapıldığında her yönden rahatlamayı sağlar.

Comments


bottom of page