top of page

Lomilomi Masajına Aloha Deyin!

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Lomilomi Masajına Aloha Deyin!


Lomilomi Masajı Nedir?


Bazen sevgi dolu eller masajı olarak anılan Lomi, Hawaii dilinde doğrudan ovmak, yatıştırmak veya egzersiz yapmak anlamına gelir. Sadece fiziksel bir uygulamadan çok, bu geleneksel masaj terapisinin aynı zamanda önemli bir manevi unsuru vardır. Uygulayıcılara, masajı alanların bedenlerini, ruhlarını ve zihinlerini iyileştirmeye yardımcı olmak için kalplerinden, elleri aracılığıyla sevgi akışını açmaları öğretilir. Lomilomi masajıyla çalışan birçok uzman, onu ritmik ve akıcı bir dans-masaj rutini olarak tanımlamayı sever.


Lomilomi Masajının Tarihçesi Nedir?


Yerli Hawaililer, lomilomi masajının fiziksel bir masajdan daha fazlası olduğuna inanırlar; ruhunuzla yeniden bağlantı kurma pratiğidir. Geleneksel lomilomi masajı, uzmanlaşmış bilgi ve bilgeliğin koruyucuları olarak kabul edilen Kahuna rahipleri ile ortaya çıkmıştır. Rollerinin bir parçası olarak, insanların kendileriyle ve çevrelerindeki dünyayla bağlantı kurmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir geçiş ayini olan vücut çalışması gerçekleştirdiler.


Lomilomi masajının altında yatan felsefe Huna Bilgeliği'dir. Huna, tüm canlıların birincil arzusunun memnuniyet bulmak olduğuna inanır. Özellikle birleşme, sevgi ve nefes anlamına gelen aloha kavramını öne çıkarır. Sürekli, geniş vuruşların (kolları ve avuç içlerini kullanarak) nazik, sevecen dokunuşlarla ve dansla birleşiminin beden ve zihinde barışı sağladığına ve basitçe olmanıza izin verdiğine inanılır.


Lomilomi Masaj Teknikleri


Lomilomi masajı, masa üzerinde veya yerdeki minder üzerinde yapılabilir. Daha sonra, sürtünme, presleme, germe ve sıkma hareketlerinin yanı sıra uzun ön kol vücut vuruşları uygulamak için tatlı Badem, jojoba ve avokado yağlarının bir kombinasyonunu kullanacaklar.

Derin baskı içerebilen ama aynı zamanda rahatlatıcı ve bir kişinin fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak genel topraklanması için besleyici olabilen inanılmaz derecede neşeli bir masajdır. Her Hawai masajı benzersizdir, çünkü terapist içgüdü ve sezgileri üzerinde çalışarak vücudunuzun onlara söylediklerini hissettiklerine göre akıcı, doğal bir tedavi yaratır.


Hafif eklem rotasyonu ve uzuv germenin yanı sıra tipik olarak tüm vücut boyunca hem el hem de önkol ile gerçekleştirilen kısa vuruşları içerecektir. Terapistiniz genellikle aynı anda vücudun iki bölümüne de odaklanır ve lomilomi masajı sunan yerlerin size birden fazla terapiste sahip olma seçeneği sunduğunu görebilirsiniz. Bu, tam bir rahatlama ve dansa benzer hareket hissini teşvik etmek için vücudun herhangi bir yerinden odağı kaldırmayı amaçlar.


Lomilomi masajının benzersiz bir yanı, bazen karın masajı içermesidir. Vücudun bu bölgesinin neden üzerinde yoğunlaştığına dair birçok düşünce vardır. Birincisi, Hawaii geleneği bir kişinin ruhunun veya kalbinin bir parçası olduğunu anlaması, ancak bunun sindirim problemlerini hafifletme gibi ek bir faydası olabilir. Bir başka olası sebep de mide masajının nedeninin solar pleksusun olmasıdır.


Masöz

Lomilomi Masajından Kimler Yararlanabilir?

Lomilomi masajı, sağlığı yerinde olan herkes tarafından yapılabilir. Avantajlar şunları içerebilir:

  • Beden ve zihin arasında bir uyum hissini teşvik eder,

  • Destekleyici bir insan bağlantısı duygusu geliştirir,

  • Stresin azaltılmasına yardımcı olmak için kortizol salgılar,

  • Gergin kasları uzatır ve serbest bırakır,

  • Vücudun etrafındaki kan akışını uyarır,

  • Sindirim ve bağırsak sağlığına yardımcı olur.

Tedavinin derinden rahatlatıcı doğası nedeniyle, hem vücudunuzla hem de çevrenizdeki dünyayla yeniden bağlantı hissinin tadını çıkarmak için kendinize biraz zaman tanıyın.


Comentários


bottom of page