top of page

Manuel Lenfatik Drenajın En Önemli 7 Faydası


Manuel Lenfatik Drenajın En Önemli 7 Faydası

Lenf sistemi vücudunuz boyunca çalışır. Başınızdan ayaklarınıza kadar uzanan lenf düğümleriniz vardır. Lenfatik sıvı, lenf damarlarınızdan lenf düğümlerine akan bir sıvıdır. Lenfatik sıvı, vücudunuzu temizlemeye yardımcı olmak için toksinleri ve atıkları alır. Lenf sistemi, lenf pompalayan merkezi bir organ olmaması dışında dolaşım sisteminize benzer. Vücudunuzda hareket etmek için vücut hareketleri ve yerçekimi gerekir.


Bununla birlikte, yerçekimi ve egzersiz bazen lenfinizi vücudunuzda etkili bir şekilde hareket ettirmek için yeterli değildir. Bu, hastalıktan uyuşukluğa kadar bir dizi soruna neden olabilir. Bu durumda, manuel lenfatik drenaj konusunda deneyimli bir masaj terapistinin, lenf düğümlerinizin boşalmasını ve lenfinizin tekrar akmasını sağlamak için el hareketlerini kullanmasına yardımcı olur. Manuel lenfatik drenaj tedavileri, bir tedaviden sonra lenflerin doğal drenajını da teşvik edebilir.


Manuel Lenfatik Drenaj Tedavisi Ne Yapar?


Hafif ve uzun vuruşlar kullanan bir manuel lenfatik drenaj tedavisi, lenf sistemindeki hareketi geri kazanmaya yardımcı olur ve tüm lenf düğümlerinizin düzgün şekilde boşalmasını sağlar. Düzenli tedaviler uzun süreli sağlık için çok faydalı olabilir ve tedavinin kendisi ağrılı değildir.


İşte bir tedavi rezervasyonu yaptırmanız ve kendiniz denemeniz için birkaç neden:

  • Güçlendirilmiş Bağışıklık Sistemi

Lenf sisteminin temel faydalarından biri, vücuttaki zararlı atık ve toksinlerin atılmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için lenflerin düzgün akması gerekir. Son zamanlarda daha sık hastalanıyorsanız, suçlu lenf düğümleriniz olabilir. Bağışıklığınızı geliştirmek ve daha iyi hissetmek için bir manuel lenfatik drenaj masajı deneyin.

  • Daha Fazla Enerji

Birçok kişi manuel lenfatik drenaj tedavisinden sonra daha fazla enerji hissettiğini bildirmektedir. Birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir. Birçok kişi, bu büyük enerji artışı için manuel lenfatik drenajı haftalık veya aylık masajlarına dahil etmeyi seçer.

  • Daha İyi Uyku

Manuel lenfatik drenaj masajları ağrıyı ve stresi azaltır ve iyileşmeyi destekler, bu da onları uyku sorunu yaşayan herkes için mükemmel kılar.

  • Çözülmüş Sinüs Sorunları

Manuel lenfatik drenaj oldukça dekonjestiftir. Lenf düzgün akmadığında sinüs veya alerji sorunları yaşayabilirsiniz. Sinüslerle çalışan lenf düğümlerini boşaltmak, her şeyin tekrar sorunsuz bir şekilde akmasına yardımcı olabilir ve hak edilmiş bir rahatlama sağlayabilir.

  • Lenfödem Önleme

Normal lenf akışı ciddi şekilde kesintiye uğradığında (tıbbi tedavi, enfeksiyon, kanser tedavileri, ameliyatlar veya sağlık veya tıbbi durumlar), bir veya daha fazla uzuvda büyük şişmeye neden olan lenfödem ile sonuçlanabilir. Kompresyon tedavisi tipik olarak lenfödemi önlemek için kullanılır, ancak lenfatik masaj da şişmeyi azaltmaya ve lenfödemin kötüleşmesini önlemeye büyük ölçüde yardımcı olabilir.

  • Bacaklardaki Şişliğin Azaltılması

Çoğu zaman, zayıf bacak dolaşımı, otomatik olarak zayıf damar sağlığına bağlanır. Ancak, suçlu olan sadece damarlarınız değil, bacaklarınızdaki lenf düğümleri olabilir. Bacaklarınızda şişlik, ağrı veya rahatsızlık hissetmeye başladıysanız, bacaklarınızdaki lenfleri temizlemeye yardımcı olacak özel bir manuel lenfatik drenaj tedavisi için manuel lenfatik drenaj terapistinize başvurun.

  • Ameliyat Sonrası İyileşme

Lenf masajlarının, ameliyattan sonra yara bölgesinde iyileşmeyi ve dokuyu yenilemeyi teşvik ettiği bilinmektedir. Ek olarak, vücudu detoksifiye edebilir ve şişmeyi azaltabilir. Her ikisi de genellikle ameliyattan sonra yaşanan sorunlardır. Doktorunuz tarafından temizlendikten sonra, nitelikli, manuel lenfatik drenaj eğitimli terapistlerimizden bir masaj rezervasyonu yaptırın.


Evde Masaj

Lenfatik Drenaj Masajına İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?


Uyku sorunları, yorgunluk, şişmiş lenf düğümleri, bacaklarda (veya başka herhangi bir yerde) şişlik yaşadıysanız, bu, manuel lenfatik drenajdan yararlanabileceğinizin iyi bir işaretidir.


Manuel lenf drenajı ağrılı değildir ve lenf sağlığını ve doğal drenajı teşvik edebilir. Vücutta çok iş yapan nazik bir masaj tekniğidir. Ne kadar harika hissettiğinize ve günün geri kalanında ne kadar enerjiniz olduğuna şaşıracaksınız.


Comments


bottom of page