top of page

Manuel Terapi Stres ve Ağrı Problemleri İçin Nasıl Yardımcı Olabilir?


Manuel Terapi Stres ve Ağrı Problemleri İçin Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Stres hepimizi etkiler. Kim olursanız olun, fiziksel etkilerinden kurtulmak için biraz süreye ihtiyacınız vardır. Stresten kurtulmanın birçok yolu vardır. Manuel terapi, tercihen uygun bir masaj terapisi kliniğinde, vücut üzerindeki kötü etkileri hafifletmek için en iyi ve en kalıcı yöntem olabilir. Manuel terapinin avantajları oldukça fazladır.


Uygun Manuel Terapinin Faydaları


Stres ve vücut ağrısı genellikle birlikte ortaya çıkar. Burada doğrudan etkilenen sempatik sinir sistemimizdir. Aldığımız stres düzeyine bağlı olarak darbe alan, vücudumuzun tepkisel cephesidir. Yüksek stres seviyeleri astım, bağırsak sorunları, kalp hastalığı ve hipertansiyon gibi tıbbi durumlara neden olabilir. Manuel terapi, stresin fiziksel olarak kendini gösterdiği yere doğru gider. Bu sorunları düzeltmek için belirli bir tedavi veya bunların bir kombinasyonu için iyi bir masaj terapisi kliniğinde yardım bulabilirsiniz. Manuel terapinin çalışmasının iki ana yolu vardır:

  • Yumuşak doku üzerinde hesaplanmış basınç uygulanması

Masaj, kas gerginliği ve aşırı efordan kaynaklanan fiziksel ağrıyı çözmenin en iyi yollarından biridir. Uygun basınç uygulayarak stresin neden olduğu kas problemlerini hafifletir ve ayrıca kanımızın pompalanmasını sağlar. Kan dolaşımını eski haline getirmek ve kas ağrısını hafifletmek bizi optimum fiziksel duruma getirebilir.

  • Kemik ve eklem bölgelerinin uygun hareketi ve manipülasyonu

Zamanla kemik, kas bölgeleri ve eklemler çok fazla stresten yorulur. Eklemleri ağrı olmadan tam hareket haline getirmek için yanlış hareketlerden ve kas gerginliğinden kurtarmanız gerekir. Kayropraktik düzeltme ve fizyoterapi yoluyla doğru manipülasyon ile sırtınız ve omuzlarınız uygun pozisyon ve hareketlerine geri döndürülecektir.


Masöz

Manuel Terapinin Ana Türleri


Masaj: Uygun bir masaj terapisi seansı, omuzlar, boyun, sırt ve kollar gibi kas ve eklem ağrılarına son vermenin cevabı olabilir. Etkilenen vücut bölgelerine doğrudan fiziksel temas ve baskı uygulanmasını içerir. Kayropraktik çalışma ve fizyoterapiden farklı olarak, masaj, doğrudan özel dikkat gerektiren vücut bölgelerine etki eder.

Kayropraktik Çalışma: Sıkışmış sinirler ve omurga bölgesi sorunları ile rahatlayamaz ve iyileşemezsiniz. Kiropraktörler, sıkışmış sinirlerin, sert kasların, kas düğümlerinin ve diğer rahatsızlıkların üzerindeki baskıyı hafifletmek için omurgayı ayarlayacak ve yeniden hizalayacaktır. Birçok nöromüsküler sorun, iyi bir kiropraktör ile bir seansta düzeltilebilir. Uzun saatler çalışmak, uygunsuz duruş, kambur ve eğik sırtlar çok fazla omurga, eklem ve kemik stresi yaratacaktır.


Fizyoterapi Egzersizleri: Strese bağlı fiziksel bozukluklarla ilgili birçok sorun, planlanmış bir fizyoterapi tedavisi ile giderilir. Uygun yardımla egzersiz yoluyla doğrudan hareket, kas ve eklem sağlığını geri kazandırır. Kayropraktik tedaviler gibi, kan dolaşımını artırmak ve gergin kasları gevşetmek için uygun egzersiz ve manipülasyon yoluyla bu fiziksel zorlukları düzeltmeyi amaçlar.


Stres zihinlerimiz ve bedenlerimiz için zararlı olabilir. Sinirlerimizi, kaslarımızı, kemiklerimizi ve eklemlerimizi etkiler. Günlük işlevlerimizi zayıflatabilir. Bununla birlikte manuel terapi, vücudumuzdaki belirli stres noktalarını tespit edebilir ve bunları en doğrudan ve organik şekilde ele alabilir. Zamanla kötüleşmesine izin vermeyin.


Comments


bottom of page