top of page

Masaj Almak Bel Ağrınızı Yönetmeye Nasıl Yardımcı Olabilir?


Masaj Almak Bel Ağrınızı Yönetmeye Nasıl Yardımcı Olabilir?

Hissedilecek en kötü şeylerden biri, belinizden gelen ağrıdır. Ağır çantalar taşımak, yanlış ayakkabı giymek ve kötü duruş nedeniyle bel ağrısı çekebilirsiniz. Buna karşılık, bazı insanlar, skolyoz, fibromiyalji, osteoporoz ve daha fazlası gibi kontrolleri dışındaki sağlık koşulları nedeniyle bel ağrısı çekerler.


Bel ağrısı çeken birçok kişi bu rahatsızlıkla farklı şekilde baş eder, ancak en yaygın tedavilerden biri masaj terapisidir. Ve bir kişi henüz çok fazla acı hissetmese bile, masaj yaptırmak, belinizi zorlamaktan ve gelecekte komplikasyonlar geliştirmenin harika bir yoludur.


Bel ağrısı çekenlerdenseniz ve rahatsızlıktan kurtulmaya ihtiyacınız varsa, size masaj terapisi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bel ağrılarınız için bu tedavinin faydalarını okuduktan sonra masaj terapisi almayı düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra, evdeyken bel ağrısını nasıl yöneteceğiniz konusunda size bazı bonus ipuçları vereceğiz.


Masaj Terapisinin Bel Ağrısını Hafifletmeye Yardımcı Olabileceği Yollar

  • Kan Dolaşımını Teşvik Eder

Masajların sizi bel ağrılarından kurtarabilmesinin nedenlerinden biri, vücudunuzun kan dolaşımını teşvik etmek ve iyileştirmektir. Çoğu zaman, bölgede yeterli oksijen ve kan olmadığı için kaslarınız ağrılıdır.


Bir terapist, belinizdeki kaslarınızı ve çevresindeki dokuları uyardığında, oksijenli kanın dolaşmasına izin vermeye ve iltihabı, ağrıyı ve sertliği ortadan kaldırmaya odaklanır. Bunun yanı sıra, bölgede şişlik ve ağrıya neden olabilecek sıvı birikimini de azaltır.

  • Gerginliği Giderir

Masaj terapisi, gevşemeyi, canlanmayı ve işlevlerinin restorasyonunu destekleyen bir kas manipülasyon şeklidir. Masaj terapisi ile terapist, bölgedeki gerginliği gidermek ve rahatlamasını sağlamak için belinize farklı baskılar ve teknikler uygulayacaktır.

Kaslarınızın gerginliğini azalttığınızda, sadece anında rahatlama hissetmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun iyileşme ve iyileşme sürecini de hızlandırırsınız.

  • Endorfinleri Artırın

Sırtınızdaki stres ve ağrıyı gidermenin yanı sıra masaj terapisi, vücudunuzdaki endorfinleri artırarak zihninizi rahatlatmaya yardımcı olur. Bel ağrısına sahip olmak oldukça sinir bozucu olabilir, bu nedenle ağrıyı gidermek ve zihinsel boşluğunuzu tüm stresten arındırmak için bir masaj yaptırmak en iyisidir.


Masaj

Evde Bel Ağrısı ile Nasıl Baş Edilir?


Sırt ağrısı yaşamanızın nedeni, sırtınızın bu bölgesini zorlayan uzun bir pozisyonda olmanızdır. Bununla başa çıkmanın harika bir yolu, zaman zaman ayakta durmak, yürümek veya gerinmektir. Germe yaparken, hangi bölgeleri hedeflediğinizi bildiğinizden emin olun ve yavaş ve sabit hareketlerle hareket edin, böylece işlem sırasında kendinize zarar vermeyin.


Kaslarınızı kompresyon bandajı ile sardığınızda, kaslarınızın hareket etmesini engelleyerek ve bölgede sıvı birikmesini engelleyerek şişliğin azalmasına yardımcı olursunuz. Kas gerilmeleri ile başa çıkmak için buz paketleri de harika bir seçenektir. Buz, etkilenen bölgedeki şişliği hafifletmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Öte yandan ısı paketleri, kan dolaşımını teşvik ederek kasları ve spazmları gevşetmeye yardımcı olmak için kullanılır.


Bel ağrısı yaşıyorsanız, neyi yanlış yaptığınızı kontrol etmenin zamanı geldi. Belki de oturma ve çalışma şekliniz, duruşunuz, taşıdığınız yük miktarı ve hatta giydiğiniz ayakkabılardır. Sebep ne olursa olsun, evde çare ipuçlarımızı uygulayarak ve masaj terapisi alarak belinizi ağrıdan hemen rahatlatmak en iyisidir. Bu sayede günlerinizi alt sırtınızdaki bel ağrısından endişe duymadan geçirebilirsiniz.


Comments


bottom of page