top of page

Masaj Cildin Güzel Görünmesine Nasıl Yardımcı Olabilir?


Masaj Cildin Güzel Görünmesine Nasıl Yardımcı Olabilir

İyi bir masajı kim sevmez? Arka planda çalan rahatlatıcı müzik, havada uçuşan uçucu yağların huzur verici kokusu ve vücudunuzda yapılan rahatlatıcı çalışmalar. Masaj, bu günlerde hepimizin ihtiyacı olan yoğun ve telaşlı hayatımızdan mükemmel bir kaçış olabilir. Masaj terapileri, kaslarınızı gevşetmeye, zihninizi rahatlatmaya ve vücudunuzu gençleştirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, masaj bilinen onlarca faydası haricinde her zaman vurgulanmayan bir başka faydası da cilt üzerindeki etkisidir. İşte masajın cildini güzel görünmesine yardımcı olabileceği faydalar;


Dolaşımı Uyarır


Masaj terapisi kasları yoğurarak ve eklemleri hareket ettirerek, kan akışınızın hızlanmasını sağlar ve dolaşımı artırır. Peki, bu durum cildimize nasıl etki eder? Artan dolaşım cildinize daha fazla besin ulaştığı anlamına gelir. Buna karşılık, kirlerin cildinizden uzaklaştırıldığı anlamı ortaya çıkar. Bunun sonucunda da daha sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olursunuz.


Sebum Üretimini Teşvik Eder


Sebum saçımızı ve cildimizi, özellikle yüz ve saç derisininin yağlanmasını sağlayan bir maddedir. İyi bir masaj, sebum üreten bezlerin uyarılmasına yardımcı olabilir. Bu da, cildinizin nemini artırabilir, ayrıca antioksidanlar ve E vitamini gibi yararlı maddelerin cildinizin yüzeyine çıkmasına ve cildinizin sağlıklı hissetmesine yardımcı olmak için işlerini yapmasına yardımcı olabilir.


Sinirleri ve Kasları Gevşetir


İyi bir yüz masajı cilt için harikalar yaratabilir çünkü sinirlerinizi ve kaslarınızı gevşetmek ve rahatlatmak için iyi bir yoldur. Yüzünüz boyunca uzanan sinirleri ve kasları sakinleştirmenin daha iyi görünmenize yardımcı olabileceği bir gerçektir. Hiperaktif sinirler bazı rahatsız olabileceğimiz yüz mimikleri alışkanlıklarına neden olabilir ve bu sinirleri masaj yoluyla rahatlatmak bu istemsizce gerçekleşen mimiklerin azalmasını sağlayabilir. Masaj ayrıca sinirleriniz aracılığıyla kaslarınıza sakinleşmesi için bir sinyal gönderir. Bu genellikle gergin ve kırışıklıkların azalmış olduğu daha sağlıklı bir cilt ile sonuçlanır.


Masöz

Toksinleri Serbest Bırakır


Daha önce masaj yaptırdıysanız, masaj terapistiniz muhtemelen seansınızın sonunda size bir bardak su ikram ederek, size masaj sonrasında da düzenli olarak bol bol su içmenizi tavsiye etmiştir. Bunun nedeni masajın vücudunuzdaki toksik maddeleri fiziksel olarak parçalamasıdır. Bu toksinler daha sonra kan dolaşımınıza girer ve atılım için hazırlandıkları karaciğer ve böbreklere taşınır. Bol su içmek, bu maddeleri vücudunuzdan kolayca atmanızı sağlar. Bu toksinleri temizlemek cildiniz için harikalar yaratabilir ve toksinler temizlendikten sonra cildinizin daha dengeli ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.


Bir masaj için randevu almayı düşünüyorsanız, tereddüt etmeyin. Harika bir masaj sadece kaslarınızı gevşetmek ve meşgul zihninize biraz huzur getirmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olmak için çok faydalıdır. Cildimizi düzeltmek, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve daha genç görünmemize yardımcı olmak gibi birçok şey yapabilir. Tazelenmiş, dengeli, rahatlamış cilt, masajın birçok avantajından sadece biridir.


Comments


bottom of page