top of page

Masaj Haftada Kaç Defa Yapılır ?


Masaj Haftada Kaç Defa Yapılır

Masaj haftada Kaç Defa yapılır?


Uygulanacak masaj tekniğine göre kişilerin fiziksel psikolojik ihtiyaç durumuna göre değişir.

Masaj uygulanacak kişinin sağlığının durumu uzman doktor tarafından değerlendirilmesi ve buna uygun bir masaj tekniğinin seçilmesiyle masaj gerekli sıklıkla uygulanır.

Masaj terapisi insanların genel çoğunluğu tarafından bir tatil aktivitesi kendini ödüllendirmek olarak görülüyor.

Aslında masaj sadece tatilde yapılacak veya bir hediye ödül olarak görülecek bir terapi aktivite değildir. Sadece evinizden uzakta senede bir defa gittiğiniz tatil bölgesinde aldığınız bir hizmet masaj terapisi, ihtiyacınız olanı karşılamaz.

Sağlığınıza olumlu etkiler yapsın istiyorsanız, bunu bir yaşam tarzı olarak hayatınıza yerleştirmelisiniz.


Masaj Her Gün yapılır mı ?


Bu sorusun cevabı, her insanın günlük haftalık rutinlerine göre değişiyor. Buna uyum sağlaması bazen planladığı kadar kolay olmayabiliyor hatta oldukça zor bir iş olabiliyor.

Masa başı iş yapıyor veya sporla uğraşıyor olabilirsiniz, kişilerin yaptığı işe veya günlük rutinlerine aktivitelerine göre değişiklik gösterebilir.

Masa başı çalışanlarda sıklıkla görülen boyun ve sırt ağrıları düzenli olarak yapılan masajla genel sağlık durumlarını iyileştirir gerginliği azaltır kaslarda gevşeme etkisi yapar, kişilerin sağlığını korur vücut zihin ruh sağlığı dengeler düzenler korur.

Tüm vücuda uygulanacak masaj en az 30 dakika uygulanmalıdır.

Bölgesel yapılacak masajlar en az 15 dakika uygulanmalıdır. Tüm vücut masajı haftada en 1 defa uygulanması masaj terapistleri tarafından önerilir. Özellikle masa başı çalışanlar sırt, boyun ağrı şikâyeti olanlar sonuç alıncaya kadar her gün masaj uygulayabilirler. Masaj ağrılardan oluşan etkileri azaltan bir terapi tedavi sistemi olarak ta görülebilir.Hamilelikte iki haftada bir masaj uygundur

Hamilelik döneminde anne adayların rahat uyku uyuyabilmeleri için, hamilelik döneminin 3.cü ayından sonra doktor uygun görürse iki haftada bir masaj yapılabilir. Doğumdan sonra da masaj uygulamalarına devam edebilirsiniz. Bebeğinizi devamlı kucağınızda taşımak da sırt ve bel ağrılarına sebep olacaktır.


Stresli bir yaşantınız varsa Haftada bir masaj uygundur


Stres uyku problemi oluşturur stresin önüne geçmek daha sağlıklı bir yaşam sürmek için düzenli her hafta masaj uygulanabilir. Uyu Problemi Yaşıyorsanız Haftada bir. uyku sorunu olan insanlar için masaj terapi mükemmel bir tedavi yöntemi olabilir. Eğer geceleri uyuyamıyor uykuya dalmakta ve rahat uyuma konusunda zorluk çekiyorsanız haftalık masaj terapileri bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.


Evde Masaj


Haftada kırk saatten fazla masa başındaysanız haftada bir

Haftada bir masaj yaptırmak bütün gün masa başında gerilen boynunuzu, bacaklarınızı ve kollarınızı rahatlatmanızı ve esnetmenizi sağlayabilir.


Sakatlık yaşıyor sağlık sorunuz varsa haftada bir uygundur

Haftada üç gün spor yapıyor koşu egzersizler başka bir aktiviteler nedeniyle sakatlandıysanız ve hala bununla yaşıyorsanız, düzenli bir masaj uygulaması almak size iyi gelecektir.


Ağır sporlar yapıyorsanız haftada bir

Düzenli olarak ağır egzersiz spor yapan insanlar için kasların ve eklemlerin toparlanmasını sağlayacak spor masajı masaj terapileri ile belirli kas gruplarına odaklanmak mümkün olabilir.

댓글


bottom of page