top of page

Masaj için Güvenli ve Etkili Uçucu Yağları Seçmek İçin Üç İpucu


Masaj için Güvenli ve Etkili Uçucu Yağlar

Esansiyel yağlar genellikle zihinsel ve duygusal durumları değiştirmeye yardımcı olabilir; örneğin stresi azaltmak veya kaygıyı azaltmak için masajı kullanan müşteriler için çok etkilidir. Masaj terapistleri olarak, kullandığınız ürünler de dahil olmak üzere, masaj odasındaki ortamdaki her parçanın müşterileri nasıl etkilediğini unutmamalısınız. Aşağıdaki üç adımlı kolay kontrol listesi, güvenebileceğiniz uçucu yağları bulmanıza yardımcı olabilir.


Güvenlik Verilerine Bakın


Uçucu yağlar, aromatik bitkilerden özütlenen uçucu bileşenleridir. Bu bileşenler tipik olarak bir buharla damıtma işlemi veya narenciye yağları söz konusu olduğunda kabuğun mekanik preslenmesi ile özütlenir. Özellikle müşterinin cildine doğrudan temas edecek uçucu yağlarla çalışırken, kullandığınız ürünün güvenli olduğundan emin olmak zorunludur.


Kaynağınızı Bilin


Bir satın alma işlemi yapmadan önce, uçucu yağlarınızı satın almayı düşündüğünüz şirketle ilgili biraz araştırma yapın. Örneğin; şirket ne zamandan beri çalışıyor? Ne tür uçucu yağlar satıyor? Başka ürünleri var mı? Kurucusu veya sahibi hakkında bulabileceğiniz herhangi bir bilgi var mı? vb.


Tüm bunların ardından, etikette ne olduğuna bakın. Tüm uçucu yağlar botaniklerden gelir, bu da bitkilerin hem ortak bir ad hem de botanik veya Latince bir adla tanımlanması gerektiği anlamına gelir. Profesyonel şirketler ayrıca yağın elde edildiği bitki kısmını, menşe ülkesini ve kullanılan ekstraksiyon yöntemini de listeleyecektir. Bu niteliklerin her biri nihai olarak uçucu yağın kimyasını ve dolayısıyla hem siz hem de müşterileriniz için nasıl etkili olacağını anlamanıza yardımcı olabilir.

Masaj

Bilgi Tabanınızı Oluşturmaya Devam Edin

Satın alımlarınızda da daha hassas olabilmeniz için bilginizi geliştirmeye devam edin. Hatalardan bazılarını önlemek veya aynı hatayı yapmaya devam etmemenizi sağlamak için aromaterapi eğitimini sürekli eğitim planlarınıza dahil etmeyi ciddi olarak düşünün. Sürekli eğitimin ek bir avantajı, deneyimli bir aromaterapist ile çalışacak ve kaliteli yağları daha iyi tanıyabilmeniz için mevcut olan bazı yağlar hakkında ilk elden bilgi sahibi olacaksınız.

Uygulamanızda uçucu yağlar kullanıyorsanız, müşterilerinizin kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olacak kokular kullanmak istersiniz. Bu ipuçları, müşterilerinizin seveceği ve kullanırken iyi hissedeceğiniz yağları seçmenize yardımcı olacaktır. Uçucu yağlarınızı öğrenmenin en iyi yollarından biri de, kullanılan bitkileri tanımaktır. Bahçenizde, mahallenizde, parkta veya bir bahçe dükkanında aromatik bir şeyler bulabilirsiniz.

Uyarılmaya mı ihtiyacınız var? Biberiye veya nane bitkileri bulmayı deneyin. Bunların ikisi de kullanımı kolay iyi zihinsel uyarıcılardır. Herhangi bir yerde denk geldiğinizde mutlaka yaprakları avucunuzun içine alın, yaprakları ovalayın ve sonrasında avcunuzu koklayın. Masajda kullanılan uçucu yağların her birinin vücudunuz ve zihniniz için ayrı ayrı faydaları mevcuttur. Bazı uçucu yağlar birbirleriyle karıştırılarak da kullanılabilir. Ayrıca bu uçucu yağlar bazen yalnızca kokulu yağlarla da karıştırılarak uygulanabilir. Aromaterapistlerden bu konu hakkında bilgi alarak masaj terapilerinizde hangilerini kullanacağınızı öğrenmelisiniz.


Comments


bottom of page