top of page

Masaj Terapisi İşine Başlamanın Maliyeti Nedir?


Masaj Terapisi İşine Başlamanın Maliyeti Nedir

Masaj terapisi, bir sağlık durumunu yönetmeye veya sağlığı iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılan bir fiziksel tedavi şeklidir. Modern tıpta birçok kişi, sadece yaralanmaları iyileştirmek için değil, aynı zamanda rahatlamayı teşvik etmek ve stresi azaltmak için masaj terapisi yaptırır.


Ancak masaj terapisi işine girmeden önce, masaj terapisinde bir iş kurmanın ne kadara mal olacağını düşünmelisiniz. Bir masaj terapisi işine başlamak için gerekli bazı maliyetler ve dikkate almamış olabileceğiniz bazı ek maliyetler vardır.


MASAJ TERAPİ EĞİTİMİ VE LİSANSLAMA


Bir masaj işine başlamadan önce, müşterileri ve hastaları tedavi etmek için masaj terapisini nasıl doğru şekilde kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Çoğu alanda, uygulama yapmak için masaj terapistlerinin lisanslı olmasını gerektirir. Bu genellikle bir kerelik bir ücret değildir ve yıllık olarak tahsil edilir.


İŞLETME RUHSATLARI


Masaj işini yapmayı planladığınız alana bağlı olarak, işletme ruhsatı almanız gerekebilir. Bölgenizde bunun gerekli olup olmadığını belirlemek için yerel kuralları araştırmalısınız.


MASAJ EKİPMANLARI


Terapi sürecinizi başarıyla yürütmek için uygun ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Müşterileri tedavi etmek için iyi bir masaj masası ve taburesi yeterlidir, ancak ısıtma yastıkları, masa ısıtıcıları veya sıcak havlu dolabı satın alarak da müşterilerinize en iyi konforu sağlamayı düşünebilirsiniz.


MASAJ MALZEMELERİ


Kapılarınızı müşterilere açmadan önce, yağlar ve losyonlar gibi bol miktarda yağlayıcıya ve havlulara (bunların düzenli olarak temizlenmesi gerekir) ihtiyacınız olacak.


Masaj

Masaj İşi Başlatmanın Ek Maliyetleri
  • Satış vergisi izni; Müşterilerinize ürün de satmayı planlıyorsanız, satış vergisi izni almanız gerekebilir.

  • Tabela; Müşterileri ve potansiyel müşterileri işletmenize yönlendirmek için bir tabela tasarlayıp ürettirmeyi düşünebilirsiniz.

  • Ofis ekipmanları; Kendi işinizi yürütmeyi planlıyorsanız ve başkası için çalışmıyorsanız, ofisiniz için bilgisayar, yazıcı ve fotokopi makinesi, kalem, kağıt ve ilgili sarf malzemeleri gibi malzeme ve ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Ayrıca, masaj terapisinin doğası göz önüne alındığında, temiz, sıhhi bir iş yeri çok önemlidir. Sabit devam eden işletme giderlerinizin bir parçası olarak sık sık profesyonel temizliği düşünmek isteyebilirsiniz.

  • Ofis mobilyaları; Ofisiniz ayrıca bekleme alanınız için sandalye gibi mobilyalara, çekici aydınlatma ve dekora ihtiyaç duyabilir.

  • Muhasebe; Birçok masaj terapisti, işe başladıklarında, geliri eksik bildirme ve hiç vergi beyannamesi vermeme gibi olumsuz alışkanlıklara düşebilir. Bu, vergilerin geç veya eksik verilmesinden kaynaklanan cezalara, ücretlere ve her türlü ek strese neden olabilir. Kendi mali durumunuzu yönetmekle ilgilenmiyorsanız, işi sizin için yapması için bir profesyonel kiralayabilirsiniz.

  • Reklam ve pazarlama; Kulaktan kulağa yayılmanın ötesinde bir müşteri kitlesini büyütmek için , işletmenizi internette pazarlaması ve pazarlaması için üçüncü taraf bir kişiyi işe almayı düşünebilir veya topluluğunuzda reklam yerleştirmek için ödeme yapabilirsiniz.


Kendi masaj terapisi işinizi kurmanın maliyeti söz konusu olduğunda kesin bir rakam yoktur. İşinize sadece temel ihtiyaçları satın alarak küçük başlayabilir veya işinize büyük miktarda para yatırarak her şeyi yapabilirsiniz. Bir masaj terapisi işi, sıkı bir bütçeyle başarılı bir şekilde başlatılabilir ve siz çok çalışıp müşteri kazandıkça finansal büyüme yaşayabilirsiniz.

bottom of page