top of page

Masaj Terapisinin En Büyük Üç Faydası


Masaj Terapisinin En Büyük Üç Faydası

Belirli sorunları çözmenize yardımcı olması için en son ne zaman bir masaj terapisi tedavisi aldınız? Pek çok insan sadece gevşemek veya rahatlamak için bir terapisti ziyaret eder, ancak masaj masasına düzenli ziyaretlerin beraberinde getirdiği ciddi ve meşru faydalar (hem zihinsel hem de fiziksel) vardır. İşte masaj terapisinin en büyük üç faydası;

  • Daha düşük stres seviyeleri

Stresin her zaman en yüksek seviyede olduğu hayatta yaşamaktayız. İnsanlar daha uzun saatler çalışmakta, iş dışında daha fazla aktiviteye sahip olmakta ve her zamankinden daha fazla düşünmektedir. Bütün bunlar kronik strese ve kaslarda gerginlik oluşmasına neden olabilir. Düzenli masaj terapisi, dünya çapında sayısız insan için stresi hafifletmeye yardımcı olabilir ve bunu gerçekleştirir. Her gün kronik stresle yaşamak, insanları genellikle farkında bile olmayan şekillerde etkiler. Çoğu zaman insanlar, çok fazla stres olmadan bir hayat yaşamaya başlayana kadar, kendilerini ne kadar stresin etkilediğini tam olarak kavrayamazlar. Ve elbette, stresi azaltmak hem psikolojik hem de fiziksel olarak uzun bir başka faydalar listesiyle sonuçlanabilir.

  • Daha iyi uyku

Stresli günlerin sonunda ortaya çıkan bir başka büyük zorluk da yeterince uyku alamamak. Mevcut araştırmaların çoğuna göre, bireyler özellikle ihtiyaç duydukları uykuyu alamamaktadır ve bu da yaşam kalitesini önemli ölçüde etkiler. Yetersiz veya kalitesiz uykunun diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, obezite ve diğerleri dahil olmak üzere birçok ciddi sağlık sorununa yol açtığını gösteren çok sayıda araştırma ve günlük yaşamda kesin bir etkisi vardır. İnsanlar yeterince uyumadığında masaj terapisi, stres ve endişelerin sıklıkla fiziksel olarak tezahür ettiği kas dokularının derinliklerine inebilir. Bazen bu gergin ve ağrılı alanlar kötü duruş veya sağlıksız alışkanlıkların sonucudur.

  • Ağrı kesici

Ağrılar hayatın bir parçasıdır, ancak çoğumuz günlük ve haftalık rutinlerimizi, sahip olduğumuz kronik ağrılara katlanacak bir tavırla sürdürürüz. Çoğu durumda, insanlar terapötik masajın ağrı giderici etkilerine aşina değildir. Profesyonel bir masaj terapisi tedavisine gitmek genellikle rahatlamak veya kutlamak için yaptığımız bir şey olarak görülür ancak birçok tedavi planının aslında düzenli terapötik masajı içermesinin bir nedeni vardır. Kronik ağrılı bölgelerdeki kas dokusunun düzeltilmesi ve temizlenmesi, özellikle diğer yaşam tarzı değişiklikleri uygulandığında, uzun vadeli ağrı giderici faydalara yol açabilir ve sağlar.


Evde Masaj

Masajın Her Anından Faydalanın


Masaj terapisinin tüm faydalarından yararlanmak için terapistinizi akıllıca seçmeniz önemlidir. Masaj terapisi çok popüler hale geldiğinden, piyasada her zaman yeni eğitimli terapistlerle karşılaşabilirsiniz ancak profesyonel bir masaj terapisi eğitimi almış bir masöz bulduğunuzdan emin olmalısınız. Bunu yaşayarak denemek de yardımcı olur ancak iyi bir terapist bulmak aynı zamanda güvendiğiniz ve yanında rahat hissettiğiniz birini bulmakla da ilgilidir.


Genel olarak, masaj terapisinin sağlığa faydaları, bir sonraki seansınızı daha sonra değil, daha erken ayırtmak için en iyi nedendir. Sizlerde profesyonel masaj terapisinden en üst düzey faydayı görmek için web sitemizdeki masözlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Comments


bottom of page