top of page

Masaj Terapistleri İçin İpuçları


Masaj Terapistleri İçin İpuçları

Bir masaj terapisti olarak yaşamınız ve kariyeriniz için iyi alışkanlıklar geliştirmek, yalnızca müşterilerinize değil, kendinize karşı da sorumlu olmanıza yardımcı olabilir. Alışkanlıklar tekrarlanan davranışlardan farklı bir şey olmadığı için hayatınızda büyük değişiklikler yapmaya gerek yoktur. Bir aktiviteyi sadece bir kez yaparak başlayın ve birkaç gün devam edin. Siz farkına varmadan, tutarlılığınız alışkanlığa dönüşecektir.


Başkalarının tercih ettiği ve iyi gelen alışkanlıklar şey sizin için iyi olmayabilir, bu nedenle yaklaşımınızı kendi yaşam tarzınıza ve yeteneklerinize göre uyarlamaya özen gösterin.


Bazı insanlar, hayatlarını en iyi şekilde nasıl yaşayacakları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir kişilik testi veya yaşam tarzı felsefesi kullanmayı faydalı bulmaktadır. Örnekler arasında Myers-Briggs kişilik tipleri, Çin tıbbı, Ayurveda , astroloji, insan Tasarımı sistemi ve daha fazlası vardır. Bir masaj terapisti olarak nasıl bir alışkanlık edinmek istediğinize siz karar verebilirsiniz.


Sizi iyi hissettiren şeylere dikkat etmeyi deneyin. Öğleden sonra zihniniz daha açıksa, yapacağınız önemli ve dikkat gerektiren işlerinizi o zamana bırakın. Vücudunuzun ve zihninizin dinlenme, efor, uyarım ve rahatlama açısından ne istediğini anlamak, herhangi bir rutinin önemli bir parçası olan öz bakımı önceliklendirmenize yardımcı olacaktır.


Bildiklerinizi uygulamak ve kendinizi sorumlu tutmak için yazı yazabilirsiniz. Bazı araştırmalar günlük tutmanın kişisel olarak öz yansıtma uygulamasını desteklediğini göstermektedir. Yukarıda listelenen bazı yaşam tarzı felsefeleri de bunun günlük bir aktivite olarak uygulanmasını önermektedir.


Birkaç basit listeyle başlayabilirsiniz. Örneğin, günlük masaj randevularınızın haricinde sabah rutinine eklemek istediğiniz şeyler, akşam rutininde olmasını istediğiniz alışkanlıklar ve gün boyunca gerçekleştirmek istediğiniz birkaç uygulamayı planlayabilirsiniz.


Mevcut alışkanlıklarınıza veya değiştirmek istediğiniz şeylere daha fazla dikkat ettiğinizde, sizin için işe yaradığını fark ettiğiniz şeyler hakkında bazı notlar da ekleyebilirsiniz. Bunu sadece bir kez yapsanız bile, bulgularınızı daha sonra tekrar gözden geçirmek ve ilerlemeyi ölçmek son derece değerli olabilir.


Hangi alışkanlıkların size en iyi geldiğini bilmiyorsanız, iyi alışkanlıklar oluşturmakla başlayabilirsiniz. Bir şey sizi mutlu etmediğinde, değiştirin. Örneğin, bir masaj terapisinden sonra 15 dakika dinlenmenin imkansız olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine beş dakika da olsa meditasyon yapmayı deneyin.


Evde Masaj

Masaj terapisti olarak yaşadığınız bir gün nadiren bir sonrakine benzer ve genellikle enerjik olmak, randevuları sürdürmek veya müşterilere açık olmak için bazı tutarlılıktan ödün vermeniz gerekebilir. Bir gün veya bir hafta boyunca bu düzeni sağlayamazsanız ve yeni kazanmaya çalıştığınız alışkanlıkları gerçekleştiremezseniz, başarısız olduğunuzu hissetmeyin. Sizin için neyin işe yaradığını ve hangi alışkanlıkların başarılı olmanıza yardımcı olabileceğini öğrendiğinizde, iyi alışkanlıklara geri dönmek daha kolay olacaktır.


Vücut tutarlılık üzerinde gelişir. Bütün masaj terapistlerinin bildiği gibi, vücuttaki her sistemin kendi rutini vardır ve düzgün çalıştığında hangisinin iyi gelip gelmediğinin farkına varır. Sindiriminiz, uyku döngünüz ve dolaşımınızın iyi alışkanlıklarla desteklendiğinde verimli çalışması daha olasıdır. Masaj terapisti olarak bunun farkına varabilmeniz için kendinizi ve vücudunuzu dinlemeniz gerekmektedir.

Comments


bottom of page