top of page

Masaj Uygulaması Yaparken İş-Yaşam Dengesini Sağlamak


Masaj Uygulaması Yaparken İş-Yaşam Dengesini Sağlamak

Araştırmalar masaj uygulamasını yüksek ücretli fakat düşük stresli ilk beş işten biri olarak sıralamaktadır. Her işin iniş çıkışları olabilir ve baskı altında kendine bakmak, kariyer ve ev hayatı arasında bir denge kurma konusunda bazı zorluklar yaşarlar. Masaj gibi bir iş hem fiziksel hem de psikolojik olarak stresli olabilir, bu nedenle müşterilerinize mutluluk sağlamak ve en iyi deneyimi yaratmaya yardımcı olmak için bazı ipuçlarını bilmeniz gerekir.


Verimliliğinizi ve yeteneklerinizi en üst düzeye çıkaracak saatler ayarlayın. Örneğin, sabah saatlerinde zihninizi daha berrak hissediyorsanız dikkat gerektirecek evrak ve fatura işleri gibi yapmanız gerekenleri sabah saatlerine planlayabilirsiniz.


Müşteriler arasında kendinizi yenilemek için zaman ayırın. Bir randevudan diğerine acele etmek sizin için stres yaratır ve masaj uygulaması için sakin ve rahat bir atmosfer bekleyen müşterilerinize zarar verir. Çarşafları değiştirmek, çalışma alanınızı temizlemek ve müziği değiştirmek gibi şeyler için zamana ihtiyacınız vardır. Bunlar haricinde kendiniz için meditasyon yapmak, ailenizi aramak veya yenilenmenize yardımcı olmak için kendinize zaman ve alan yaratın.


Bir meslektaşınızla çalışın. Masaj terapistleri, danışanları için sağlık ve zindelik üzerinde çalışırken kendi öz bakımlarını ihmal edebilir. Kendinize masaj yaptırmak için zaman ayırın. Birbirinizin uzmanlık alanlarını deneyimlemek için birkaç saat ayırarak karşılıklı stresinizi azaltabilirsiniz.


Değişikliklere izin verin. Yılın her günü aynı uygulamayı yapıyorsanız, tükenmişliği daha hızlı yaşayabilirsiniz. Parmaklarınızın ucundaki bir masaj lisansı ile yeni beceriler ve disiplinler öğrenerek bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Birkaç yıldır shiatsu masajı yapıyorsanız ve size sıkıcı gelmeye başladıysa, kupa masajı, reiki veya lomi lomi gibi yeni bir uygulama öğrenebilirsiniz. Ofisinizde yenilik yapmak, masaj yaptığınız alanı değiştirmek, masaj uygulamanızı yeni gibi hissettirebilir ve yeniden enerji kazanmanıza yardımcı olabilir.


Kısa aralar verin. Çok sevdiğiniz bir iş bile monotonlaştığında sizi bitkin hissettirebilir. Bu nedenle, bir haftalık iş planınızı değiştirin ve ihtiyaç duyduğunuz bir tatile çıkın. Değişik etkinliklere katılarak uzun zamandır yapmak istediğiniz dinlenme etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Masaj

Zihin sağlığınıza dikkat edin. Masaj bir sağlık mesleği olarak kabul edilir. Masaj uygulayıcıları zihinsel yorgunluğa veya tükenmişliğine maruz kalabilir. Başkalarının sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için günde saatler harcamak, sizin sağlığınızı riske atabilir. Kendinizi kötü, endişeli, uyuşuk veya umutsuz hissettiğiniz zamanlara dikkat etmelisiniz. Depresyon veya tükenmişliğin herhangi bir belirtisiyle karşılaşırsanız, zihin sağlığınızı iyileştirmek için bir psikoloji uzmanından randevu almayı düşünebilirsiniz.


Sağlığınıza önem verin. Müşterilerinize beslenme seçenekleri, fitness, germe veya kendi kendine masaj hakkında tavsiyelerde bulunuyorsanız, bu tavsiyeleri kendiniz için de uygulayabilirsiniz. Masaj müşterilerinize liderlik edin, sağlık ve zindelik bilginizi kendiniz için de uygulamaya başlayın.


Pozitif kalın. Mutlu ve enerjik bir ruh hali, müşterilerinize karşı olan olumlu imajınızı korumada ve iş günü boyunca kişisel dengenizi sağlamanıza yardımcı olabilir. Başarı, dinginlik ve zindelik görüşünü benimseyin ve bunu müşterilerinize aktarın.

留言


bottom of page