top of page

Masaj Yaptırmak İçin 10 Neden


Masaj Yaptırmak İçin 10 Neden

Masaj Yaptırmak İçin 10 Neden


Masaj yaptırmak kasların gevşemesi ve masaj sayesinde gelen müthiş bir rahatlama hissinden hariç, masaj yaptırmanın sağlık açısından da çok sayıda faydaları bulunmaktadır. İşte masaj yaptırmak için 10 neden;

  • Baş ağrılarını hafifletir;

Kronik bir baş ağrınız veya migren probleminiz var ise bunlara bir çözüm olarak masaj yaptırabilirsiniz. Stres, gerginlik ve baş ağrısı sorunlarınızda iyi bir masaj ile kurtulmanız mümkün olabilir.

  • Masaj vücudu gevşetir;

İsveç masajı veya sıcak taş masajı, kaslardaki ısınmanın etkisiyle vücudun rahatlamasına yardımcı olur. Kaslarınızı gevşetmek için doğru tekniklerle uygulanan basınç, yoğun ve yorucu bir günün ardından gevşemenize yardımcı olur.

  • Eklem ağrılarını azaltır;

Eklem ağrıları, herkesin yaşadığı yaygın bir sorun olarak bilinmektedir. Düzenli masaj yaptırmak bu ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olur. Eklem ağrısı olan hastaların uzman bir masaj terapistine yönlendirilmesi gerekir. Masaj terapistlerimizle iletişime geçerek haftalık veya aylık olarak masaj randevusu alabilirsiniz.

  • Anksiyeteyi azaltır;

Birçok insanın sahip olduğu anksiyete sorununun büyük ölçüde azalmasını sağlar. Masaj yaptırmak vücuttaki stres hormonunu düzenler ve masaj sayesinde bu sorunun azaltılması mümkündür.


Evde Masaj

  • Sırt ağrılarını azaltır;

Sırt ağrısı en sık görülen şikayetlerden biridir, bu ağrıları azaltmak için masaj uygulaması önerilir. Düzenli olarak masaj yaptırmak, sırt ağrılarının yarı yarıya azalmasını sağlar.

  • Kas ağrılarını hafifletir;

Masa başı çalışanlarında en sık ortaya çıkan şikayetler boyun ve sırt ağrısı olarak ortaya çıkmaktadır. Duruş ve oturma bozuklukları veya uzun süre sabit pozisyonda kalmaktan dolayı ortaya çıkan bu ağrıların azaltılması için düzenli olarak masaj yaptırılması önerilir.

  • Vücudun esnekliği artırır;

Gündelik hayatın yoğunluğundan dolayı gerilen vücudumuzun hareketsizlikten dolayı esnekliği de azalır. Düzenli masaj yaptırarak kaslarımızın harekete geçmesini ve esneklik kazanmasını sağlayabiliriz. Vücut esnekliğini arttıran spor masajı uygulaması için profesyonel masaj terapistlerimizle iletişime geçerek kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Düzenli yaptırılan bir masajla esnek bir vücuda sahip olmanız mümkün olur.

  • Kanser tedavisine destek sağlar;

Kanser hastaları için tamamlayıcı bir tedavi olarak yaygın şekilde önerilen masaj uygulaması bu hastalık esnasında yaşanılan olumsuz durumların önüne geçmek için uygulanan bir terapi yöntemi olarak görülmektedir. Çeşitli masaj teknikleri uygulanarak, ağrı, mide bulantısı, uykusuzluk, karın ağrısı, yorgunluk gibi belirtilerde azalma sağlar.

  • Vücuda enerji verir;

Günün veya haftanın yorgunluğundan kurtulmak, vücuttaki halsizliği ve depresyon hissini ortadan kaldırmak için masaj uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu gibi durumlarda İsveç masajını tercih edebilirsiniz.

  • Yüz, cilt ve saç sağlığını iyileştirir;

Yüz ve kafa masajı yaptırdığınızda cildinizde veya saç derinizde hızlanan kan akışı hücrelere daha fazla kan gitmesini sağlar. Bu kan akışı sayesinde ısınan hücreler toksinlerden kurtularak yenilenmeye yardımcı olur. Saçlarınızın ve yüzünüzün tazelenmesini sağlar. Yüz masajının da hücreleri yenileyerek cildin sarkmasını ve kırışıklıkları önlediği belirlenmiştir.

bottom of page