top of page

Masaj Yoluyla Doğum Sonrası Bakım


Masaj Yoluyla Doğum Sonrası Bakım

En kolay gebelikler bile vücut için çok zorlu olabilir, aşınmaya ve yıpranmaya neden olabilir. Hamileyken, yaygın ağrı ve sızılara yardımcı olması için özel olarak hazırlanmış bir doğum öncesi hamilelik masajı yaptırmış olabilirsiniz. Ancak doğumdan sonraki doğum sonrası bakım dönemde, özellikle ilk 6 hafta boyunca, bir annenin hayatı genellikle hamilelikten daha zordur.


Doğum Sonrası Bakım


Doğumdan hemen sonra vücudunuz hala iyileşme sürecindedir ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Ancak günlerinizin (ve gecelerinizin) çoğu, genellikle yeni doğan bebeğinize veya mevcut diğer küçük çocuklara aktif olarak bakmakla geçer. Yeni annelere yönelik talepler o kadar büyük ki, birçok insan doğum sonrası depresyon ve kaygı dönemi yaşamaktadır.


Egzersiz ve Masaj


Düzenli egzersiz ve doğum sonrası masaj, yalnızca hamilelik sonrası ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda stres ve kaygıyı da azaltabilir. Artan serotonin seviyeleri, yarın biraz daha yönetilebilir hissederek daha mutlu ve daha sakin hissetmeniz anlamına gelebilir.


Normal doğum yaptıysanız, çoğu masaj tedavisi doğumdan hemen sonra uygundur. Bununla birlikte, sezaryen ile doğum yaptıysanız, herhangi bir tedavi türü için rezervasyon yaptırmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz, çünkü sezaryen bazen herhangi bir tamamlayıcı uygulamadan önce vücudunuzun kısa bir süre kendi kendine iyileşmesi için bırakılması gerektiği anlamına gelir. Doktorunuzun tavsiyesine tabi olarak, sezaryen doğumundan yaklaşık iki hafta sonra bir masaj rezervasyonu yaptırmak genellikle iyidir.


Masoz

Doğum Sonrası Ağrılar


Doğumdan sonra, hamileliğinizin bir sonucu olarak kazanacağınız ekstra ağırlığın çoğunu hala taşıyor olacaksınız ve ayrıca yeni doğan bebeğinizi her gün uykusuzluktan kaynaklanan bitkinliği, yeni bebeğinizin sürekli olarak iyi bakıldığına dair sürekli endişeleri, doğumdan kaynaklanan olası gerginlikleri ve doğum sonrası annelerin çoğunun bir masaja hamileyken olduğundan daha fazla ihtiyaç duyması şaşırtıcı değildir.


Yeni annelerden en sık duyduğumuz şikayetler sırt ağrısı, baş ağrısı ve uyku güçlüğüdür. Rahatlatıcı klasik İsveç masajı sizi uykuya göndermeye yardımcı olmak için harika seçeneklerdir ve derin doku masajı, egzersiz sırasında birikmiş olabilecek gerginlik ve gerginliği gidermek için belirli alt sırt kaslarınızı çalıştırmanız gerektiğinde yardımcı olabilir.


Yeni doğmuş bir bebek genellikle bir eve büyük miktarda neşe getirir. Buna genellikle artan stres seviyeleri ve çeşitli aile üyeleri önemli ölçüde değişen bir ortamla başa çıktıkça devam eden hayal kırıklıkları da eşlik eder. Bu ilk birkaç ay boyunca iyi zamanlanmış bir dizi rahatlama masajı, tüm evin atmosferini yatıştırmaya gerçekten yardımcı olabilir. Daha sakin bir atmosfer sadece anneye değil, aynı zamanda yeni bebeğe ve diğer aile üyelerine de fayda sağlar.


Masaj terapisti sizi evinizin rahatlığında ziyaret edeceğinden, bir masaj salonuna gitmenize veya bebeğinizi nereye bırakacağınız konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Empatik bir profesyonel terapistin size daha iyi masaj yapması için sizi ziyaret etmesinin yanı sıra, bir veya iki saat boyunca evde başka bir şefkatli insanın olması, bebeğin uyanıp uyanmayacağını ve sizin ilginize ihtiyacı olup olmadığını size bildirebilecek hoş bir duygudur.Comments


bottom of page