top of page

Masajın Uyku Problemlerine Etkisi Nelerdir?


Masajın-Uyku-Problemlerine-Etkisi-Nelerdir-?

Eğer bir kişi uykusuzluk ve kalitesiz uyku problemi çekiyor ise masaj uygulaması bunun için en iyi çözüm yollarından bir tanesi olabilir. Yatmadan önce uygulanacak genel bir masaj uygulaması kuşkusuz, rahat bir şekilde kişiyi uykuya götürecektir. Bu sonuç kesin olduğu kadar hızlıdır da, masaj yapılacak olan kişi ilk masaj seansı sonrasında tüm gece güzel ve kaliteli bir uyku çekecektir. Bir masaj seansının hiçbir yan etkisi olmadığı için tüm ilaçlardan da üstündür. Uykusuzluk sorunu çeken, kaliteli bir uyku problemi olan bir kişinin bu sorundan kurtulana kadar yatmadan, uyumadan önce düzenli olarak genel bir masaj yaptırmalıdır. Bu sayede kişi hem uykusuzluk probleminden kurtulur, hem de kaliteli bir uyku çeker.


Masaj yaptıracak olan kişi yatağında uzanıyor olmalıdır ki, masaj sırasında rahatça uyuya kalabilsin ve masöz, masör uyuya kalan kişiyi de o şekilde bırakabilsin. Kuşkusuz ki masaj uygulamasının en tatmin edici yanlarından biri de insanı uyutmasından ziyade rahatlatarak, gevşeterek, dinlendirerek uyutmasıdır. Masöz ve masör için masaj yaptıran kişinin yavaş yavaş gözlerinin kapandığını, rahatladığını seyretmeki sonrada kişiyi deliksiz ve çok rahat bir biçimde uyuya kaldığını seyredip, oradan yavaş yavaş uzaklaşmak öyle bir haz, keyif verir ki. Bunu başarmak her ne kadar biraz zaman almış olsa da bu denendiğinde hemen hemen her zaman olumlu sonuçlar verdiğini görür, yaşarsınız.


Masaj yaptıran kişilerin bazılarında gevşeme konusunda çok zorluk çekilebilir, yakınlarınız ya da müşterileriniz ilk uyguladığınız masaj uygulamalarının sonunda uyuya kalmıyor ise vazgeçilmemelidir. Devam edilmeli, belki de bir sonraki masaj uygulamasında kişiyi uyutacak hareketleri, dokunuşları yakalayabilirsiniz. Yine de bir çok kişi masaja uyuyarak cevap verir, masaj uygulayacağınız kişi muhtemeli çok yüksek olarak hemen uyuya kalacaktır.


Masoz.net’te bu iş için eğitilmiş, deneyimli, profesyonel bireysel masöz ve masörler bulunur. Güvenle bireysel olan terapistlerden hizmet alabilir, evinizde de bu masaj deneyiminin tadını çıkartabilirsiniz. Uyku probleminizin üstesinden gelebilecek harika bir masaj ve yaşadığınız bölgesel ağrı vb. Gibi faktörlerden kurtulmak için bireysel masör ve masözlerden randevunuzu kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmayı, iletişime geçerek ihtiyacınıza yönelik masaj hizmetini almayı unutmayın.

1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

Başarılı!

Like
bottom of page