top of page

Masöz Maaşları 2020

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Masöz Maaşları 2020

Masöz Maaşları 2020 Yılında Ne Kadar?

Tüm mesleklerde geçerli olan, değişmez bir kural vardır. Eğer yaptığınız iş sizin kendi işiniz ise kazancınız yüksek olur. O yüzden bu başlığı Masaj terapistleri için 2 alt başlık altında kaleme almalıyız.Maaşlı olarak bir işletmede çalışan masöz ( Çok çalışıp, daha az kazanırsınız )

Türkiye genelinde bir SPA Merkezinde, Masaj Salonunda ya da Sağlık Kuruluşunda çalışan Masaj terapistlerinin maaşları değişiklik göstermektedir. Burada maaşları belirleyen en önemli unsurlardan biri tecrübe, bir diğeri ise müşteri ilişkileri, haliyle insan ilişkileridir.

2020 Yılında Türkiye’de bir işletmede maaşlı çalışan bir masaj terapistinin aylık ortalama maaşı 4000TL’dir. Üstüne birde bahşişler eklenirse ve lüx bir yerde çalışıyorsanız bu rakam 5000 – 6000TL’leri bulabilir.

Çalıştığınız yer nispeten vasat bir yer ise asgari ücret + prim teklif edilebilir. Yani oldukça değişken şartları olan bir sektördür. İşletmelerde çalışan masaj terapistlerinin iş yoğunluğu maksimumda olmakta ve çoğu zaman dinlenmek için bile vakit bulamamaktadır. Bu durum işletmelerin para kazanma hırsı ve çalışanlarına duymadığı saygıdan kaynaklanmaktadır.

Serbest çalışan, kendi işinin patronu masöz ( Çok kazanıp, daha az çalışırsınız )

Eğer işinizi severek yapıyor ve kaliteli bir hizmet sunuyorsanız, müşteri ilişkilerinde de başarılıysanız çok iyi kazançlar sağlamanız mümkündür. Üstelik çalışma ortamını, çalışma saatlerini ve çalışma yoğunluğunu kendiniz belirlersiniz. Bu olanakların getirdiği en önemli artı ise, Çalıştığınız kadar kazanırsınız. Kimsenin altında çalışmadan, Aracılar olmadan, tamamen özgür ve rahat çalışma imkanları ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.


Türkiye ortalamasında serbest çalışan masözler 1 saatlik masaj karşılığı olarak ortalama 100-250 TL +Bahşişler* olacak şekilde ücret almaktadırlar. Burada fiyatları etkileyen en önemli faktör müşterinin mi sizin yerinize geleceği, yoksa sizin mi müşterinin yerine gideceğinizdir. Bu durumda günde sadece 3 saat masaj yapan bir masöz günlük 300TL ile 750TL +Bahşişler* şeklinde kazanç sağlamaktadır. Eğer Aylık olarak hesaplarsak aylık en kötü şartlarda 9000TL kazanırsınız.

Eğer bu işte tecrübeniz yoksa, yada tecrübeniz var ama yeni bir düzen için müşteri portföyünüz yoksa önünüzdeki en büyük engel müşteri bulmak olabilir.


Dünyanın en iyi masaj terapisti bile olsanız, müşteri bulamıyorsanız para kazanamazsınız.

İşte tamda bu noktada biz sizlere destek oluyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek masöz rehberi olan Masoz.net sitesinde ücretli ya da ücretsiz paketlerden birini seçerek internet üzerinden hizmet verdiğiniz bölgede bir sürü yeni müşteri bulabilirsiniz.

Çalıştığınız kadar kazanın, kazandığınız kadar çalışın.


Serbest Çalışan Masaj Terapisti olmak için Masöz İş İlanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Masöz Maaşları 2021 olan yeni yazımızı inceleyebilirsiniz.

Commenti


bottom of page