top of page

Medi Masajı


Medi-Masajı

Medi Masajını Kimler Uygulayabilir?


Medi masajı lisanslı sağlık profesyoneli aracılığı ile denetlenmekte olan kozmetik işin bir çeşididir. Spa ve klinik olarak çoğunlukla yüz ve diğer kozmetik koşulları tedavi etmek adına cerrahi olmayan hizmetler sunmaktadır. Medi masajı, medi spa ya da med sap olarakta bilinir. Yaş azlatma, gençleşme tedavileri için pek çok medi kaplıcaları bulunur. Yürütülen prosedürlerin büyük bir yüzdesini bu kısım oluşturur;

  • Lazer epilasyon

  • Botoks

  • Juvederm ve restylane enjeksiyonları

  • Fotoğraf yüz ve cilt yüzeyinin yenilenmesi

  • Yoğun darbeli ışık (IPL) ya da flaş lambalı tedavi,

  • Medikal kabuğu pul pul dökülme

  • Mikrodermabrazyon tedavileri

  • Fraxel lazer prosedürleri ve Thermage cilt sıkılaştırmayı içerebilir.

Bu hizmetlerin çoğu lisanslı bir doktor aracılığı ile doğrudan yapılmalıdır.


Medi Masajı Nerelerde Uygulanır?


Medi masajı çoğunlukla hastalık durumlarında çeşitli tedavi yöntemleri sunmaktadır. Kırık kılcal damarlar, çiller ve yaş işaretleri, kahverengi lekeler, kırışıklık, yüz hatları, vasküler lezyonlar ve kızarıklık gibi pek çok medi tedavi yöntemi vardır. Akne, stres işareti ve koyu epilasyon da bunlar arasında yer alabilir. Buna ek olarak, akupunktur gibi bazı ortak masaj çeşitleri de medi masajı içinde yer alabilir. Sapanın aksine, medi masajı çoğunlukla tıbbi bir otam sağlar. Tipik dinlenme ve rahatlama atmosferi mevcut olmayabilir. Pek çok tıbbi kaplıcalar bu sebeple oluşturulmuştur. Bunun dışında doktorlarla naturopati istişareler mevcut olur ve bunun yanı sıra beslenme danışmanlığı da olabilir. Tedaviler çoğunlukla uygulanan lazerler ya da prosedürleri dahil olmak biraz yüksek maliyete gelir.


Bu işlemler için pahalılığın sebebi ekipmanların masraflı olmasıdır. Bu çeşit tedaviler arayan kişiler çoğunlukla daha az ağrılı ve daha etkili olarak medi masajı uygulamasını tercih eder. Medi masajı sırt ve göğüs bölgesi dışında kalan yerlere, bölgelere uygulanır. Dış yüzeyden merkeze odaklanma söz konusudur. Büyük dolaşım sistemi her kas grubundan yola çıkarak hedef olarak alınır. Yumuşak ve bir o kadarda akıcı olan hareketlerin vücuda, bedene etki edecek oranda uygulanması son derece önemlidir. Kronik ağrılar ve yorgunluk adına birebir çözüm sağlar.


Comments


bottom of page