top of page

Medi Masajının Kullanım Alanları Nelerdir?


Medi-Masajının-Kullanım-Alanları-Nelerdir-?

Medi Masajı Uygulamasını Kimler Yapabilir?


Medi masajı lisanslı sağlık personeli aracılığı ile denetlenmekte olan kozmetik için bir çeşididir. Spa ve klinik olarak çoğunlukla yüz ve diğer kozmetik koşulları tedavi etmek adına cerrahi olmayan hizmetler sunmaktadır. Medi masajı, medi spa ya da medi spa olarak bilinir. Yaş azaltma tedavileri adına pek çok medi kaplıcaları bulunur. Yürütülen prosedürlerin büyük bir yüzdesini bu kısım oluşturur. Bu lazer epilasyon, botoks, juvederm ve restylane enjeksiyonları, fotoğraf yüz ve cilt yüzeyinin yenilenmesi, yoğun darbeli ışık (IPL) ya da flaş lambalı tedavisi, medikal kabuğu pul pul dökülme, mikrodermabrazjyon tedavileri, fracel lazer prosedürleri ve thermage cilt sıkılaştırma içerebilmektedir. Bu hizmetlerin çoğu lisanslı bir doktor aracılığı ile doğrudan uygulanmalıdır.Medi Masajı Nerelerde Uygulanır?


Medi masajı çoğunlukla hastalık durumlarında türlü tedavi yöntemleri sunar. Kırık kılcal damarlar, çiller ve yaş işaretleri, kahverengi lekeler, kırışıklık, yüz hatları, vasküler lezyon ve kızarıklık gibi pek çok medi tedavi yöntemi bulunur. Akne, streç işareti ve koyu epilasyon da bunlar arasında sayılabilmektedir. Buna ek olarak, akupunktur gibi bazı ortak spa bakımları da medi içinde yer alabilir. Sapanın aksine, medi masajı çoğunlukla tıbbi bir ortam sağlar.


Tipik dinlenme ve rahatlama atmosferi de mevcut olmayabilir. Pek çok tıbbi kaplıcalar bu sebep ile oluşturulmuştur. Bunun dışında doktorlar ile naturopati istişareler mevcut olabilir ve bunun yanı sıra beslenme danışmanlığı olabilir. Tedaviler çoğunlukla yapılan lazerler ya da prosedürleri dahil olmak yüksek bir fiyata gelebilmektedir. Bu işlemler için pahalılığın sebebi ekipmanın masraflı olmasıdır. Bu çeşit tedaviler arayan hastalar çoğunlukla daha az ağrılı ve daha etkili olarak medi masajını tercih eder.


Medi masajı düzenlemeler yere göre değişiklik gösterir. Potansiyel müşterilere hizmet talebinde önce kendiniz araştırma yapmakta isteyebilirsiniz. Tıbbi bir tür olduğundan dolayı hekim aracılığı ile önerildiğinde en uygun yeri kendiniz bulmakta isteyebilirsiniz. Medi masajı sırt ve göğüs bölgesi, alanı dışındaki yerlere uygulanır. Dış yüzeyden merkeze odaklanma söz konusudur. Büyük dolaşım sistemi her kas grubundan yola çıkılarak hedef alınmaktadır. Yumuşak ve bir o kadarda akıcı olan hareketlerin vücuda, bedene etki edecek oranda uygulanması son derece önemlidir. Kronik ağrılar ve yorgunluk adına birebir çözüm sağlar.

Comentarios


bottom of page