top of page

Medikal Masaj Terapisi

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Medikal-Masaj-Terapisi

Medikal masaj terapisi, kaslar, cilt, tendonlar, bağlar ve faya (kas ve kas gruplarını çevrelemekte olan zar) dahil olmak üzere vücudun yumuşak dokularına etki etmekte olan bir manuel terapi uygulamasıdır. Bu yöntemin uygulanabilmesi için, durumunuz önce test edilir ve daha sonrasında durumun iyileştirilmesi adına bir tedavi sağlanır. Bunun yanı sıra gerginliği azaltır, sinirleri uyarır, kan ve lenfatik sıvıların akışını arttırır. Medikal masaj terapisi, bir dizi farklı terapiyi tanımlayan bir terimdir ve çoğunlukla medikal olarak kayropraktörler, fizyoterapistler ve benzer kişiler aracılığı ile uygulanır. Medikal masaj terapisi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere pek çok masaj formunda bulunur;

  • İsveç masajı

  • Tayland masajı

  • Spor masajı

  • Lenfatik masaj

  • Medikal masaj

  • Kas ağrısı olan bireyler için özellikle etkili bir masajdır.


Medikal Masaj Terapisi Ne İşe Yarar?


Medikal masaj terapisi, kasların yenilenmesine, rahatlamaya ve gevşemesine katkıda bulunur. Kan akışı ve böylelikle vücuttaki oksijen akışını arttırır. Bu uygulama sayesinde çok ağrılı ve gergin olan kaslar toksinlerden kurtulur, bu da kasların güçlenmelerine ve iyileşmelerine katkıda bulunur. Bir sağlık uzmanı aracılığı ile yönlendirilen bir hastanın tedavisi adına uygulanan bir terapi şeklidir. Medikal masaj terapisi ölçülebilir sonuçlara odaklanır dolayısı ile kaslarda olumlu farklılıklar bekleyebilirsiniz.


Medikal Masaj Terapisinin Kullanım Alanları Nelerdir?


Medikal masaj terapisi çoğunlukla, sakatlıktan kurtulan bireyleri tedavi etmek ve yetersiz kullanılan kaslarda kan dolaşımını arttırdığı, vücuttaki kronik olan kas gerginliğini hafiflettiği ve bunun yanı sıra skor dokusunu çözebildiği için spor yaralanmalarında sıklık ile kullanılır. Özellikle sporcuların rehabilitasyonunda derin doku masajı önemli bir etkiye sahiptir, bu masaj terapisi kas grupları arasındaki yapışıklıkları parçalar ve olması gereken uzunluklarına tekrar geri döndürür.


Masoznet bünyesinde bulunan bireysel terapistler boyun ağrısı, gerginlik, stres, sırt ağrısı, baş ağrısı, kas ve eklem ağrısı, spor yaralanmaları ve tekrarlayan semptomların iyileştirilmesi ve buna ek olarak hoş bir rahatlama, gevşeme sağlamak adına medikal masaj teknikleri ve ilgili eklem mobilazyonu konusunda eğitimlilerdir. Bireysel terapistler, doktor yönetimi altında profesyonel bir ekip olarak sakin ve rahat bir alanda çalışırlar. Medikal masaj terapisi, gerekli bulunduğu durumlarda tedavinin Demir başıdır, yalnızca eğitimini tamamlamış uzman terapistler aracılığı ile uygulanmalıdır.

Comments


bottom of page