top of page

Mucizevi Japon Masaj Teknikleri


Mucizevi-Japon-Masaj-Teknikleri

Kaz Ayaklarından Nasıl Kurtulabiliriz?


Kaz ayakları gözün kenarlarında bulunan kırışıklıklardır ve ne yazık ki ciltte bulunan en belirgin kırışıklıklardan da birisi olarak bilinir. En büyük iki sebebi ise UV ışınlarına maruz kalmak ve cildin yaşlanması fakat iyi haber şu ki, Shiatsu sayesinde kaz ayaklarından kurtulabilmek mümkün.


Öncelikle yapılması gereken şey, işaret parmaklarını gözün dış köşelerine yerleştirip, o alanı biraz ısıtmak. Bundan sonraki süreç oldukça kolay.

Hareket: Parmaklar ile bastırıp, ardından bırakın. Bunun yanı sıra parmakları bölgeden ayırmadan kaşları şakaklara doğru da çekebilirsiniz. Bunu her iki tarafta da 3 saniye kadar 3 defa tekrarlayın.


Göz Altı Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulabiliriz?


Göz altında bulunan deri oldukça ince bir yapıdadır ve bu da o derinin gevşemesinin ya da kırışmasının da bir o kadar basit olduğu anlamına gelmektedir. Vücuttaki diğer derilere oranla daha hızlı yaşlanır. Neyse ki, shiatsu bu alanı geçleştirmeye ve cildin daha sıkı, daha genç görünmesine katkı da bulunabilir. Yapılması gereken işaret, orta ve yüzük parmaklarını her iki gözün hemen altındaki kemiğe koymak ve hareketi verilen süre boyunca da tekrar etmek.


Hareket: Parmakları koyduğunuz üç noktaya hafif bir şekilde bastırın. Parmakları 10 saniye kadar orada tutun, ardından da bırakın. Bu egzersizi iki defa tekrarlayın.Göz Altında Oluşan Şişkinlik ve Torbalar Nasıl Giderilir?


Hepimiz göz altında bulunan şişliklerin ve torbaların nasıl göründüğünü biliyoruz. Çünkü muhtemelen hepimizin bir noktada bunu deneyimleyebilmişizdir. Shiatsu’nun bizim için de bunu düzeltmenin bir yolu var. Bu yüzden gerçekte olduğumuzdan daha da yaşlı gözükmemize gerek yok. Yapılması gereken işaret parmaklarını gözün iç köşelerine yerleştirmek. Oradan gözün dış köşelerine ulaşana kadar o yolu takip edip, hareketler uygulamak. Yalnızca cildi germemeye ya da hareket ettirmemeye çalışın. Egzersizi sonlandırdıktan sonra işaret ve orta parmakları gözün iç ve dış noktalarına yerleştirip, hafif bir şekilde bastırın.


Hareket: Parmaklar ile konturu takip edin. Ardından gözlerin hem iç hem de dış taraflarına hafif olacak bir şekilde bastırın. Bütün bu adımları 3 defa 3 saniye boyunca yapın.


Shiatsu, Bir Masaj Çeşidinden Daha Fazlası


Shiatsu parmak basıncı olarak tercüme edilmektedir ve 1900 yıllarında Japonya’da ortaya çıkan presleme, germe, dokunma, yoğurma ve yatıştırma tekniklerini kullanan bir terapötik masaj biçimidir. Sağlığa ve esenliğe birden fazla açıdan yarar sağlayabilecek, vücudun bölgelerine baskı uygulamak adına parmaklara, baş parmaklara ve avuç içlerine güvenilir. Kaygı ve stres, kas ve eklem ağrılarının giderilmesi, yorgunluk, uykusuzluk ya da siyatik, artrit ve sinüzit gibi faktörler için shiatsu masajı gerçekten yararlı olabilir.


Yüzünüzün Diğer Alanları İçin Shiatsu Egzersizleri


Shiatsu, kaşların arasındaki kırışıklardan kurtulmaya katkı da bulunur. Tek yapılması gereken işaret, orta ve yüzük parmaklarını iki kaşın arasında bulunan bölgeye, alana koymak. Yaklaşık 5 ila 7 saniye kadar o noktalara basın, ardından da bir defa daha tekrar edin. Kaşlarınız sarkıyor ise, shiatsu daha genç bir görünüm adına o bölgeyi, alanı canlandırmaya katkı da bulunabilir. Yine işaret, orta ve yüzük parmaklarını kaşların dış, orta ve iç bölümlerine yerleştirmelisiniz. Bundan sonra, orta seviyede bir basınç uygulayarak kaşları geriye doğru itin. Bunu yaklaşık 7 saniye kadar yapın.


Commentaires


bottom of page