top of page

Mükemmel Bir Masaj İçin Önemli İpuçları

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Mükemmel-Bir-Masaj-İçin-Önemli-İpuçları

Bir masaj seansı çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek şekillerde uygulanabilir. Bunun yanı sıra teknikleri nasıl uyguladığınıza bağlı olarak uyarıcı veya uyku getirici bir etki sağlayabilir. Sert ve canlı bir masaj seansı uyarıcı olabilirken, yavaş ve ritmik dokunuşlar da kişiyi sakinleştirir. Masaj seansının eğlencesi denemedir. Asla aynı masaj seansını iki kez yapmanız gerekmez. Her defasında kişilerin ihtiyaçlarını keşfetmeye, belirlemeye çalışarak bunlara uygun bir masaj uygulamaya çalışmalısınız. İster belli bir sırayı tekrarlayın, ister kendi tekniklerinizi kendiniz belirleyin.


Aşağıdaki ipuçları masaj seansınızın harika bir deneyim haline gelmesi için yardımcı olacaktır.

  • Masaj seansının en önemli noktası ritimdir. Düzenli hareketler bütün vücuda gevşeme dalgaları yayar.

  • Masaj seansı haz vermelidir. Yaptığınız herhangi bir şey acı veriyor ise masaj yaptıran kişiye bunu söylemesini isteyin.

  • Ellerinizi vücut çizgilerine göre biçimlendirerek, vücudu kusursuz bir biçime sokmak için yonttuğunuzu düşleyebilirsiniz.

  • Herhangi bir bölgenin masajı esnasında mutlaka bir eliniz vücutla temas halinde olsun. İdeal durum, bütün masajınızın tek ve sürekli olarak akan bir hareket olarak algılanmasıdır.

  • Uygulayacağınız basınca çok hafiften çok güçlüye olacak şekilde değiştirin. Kemikli olan bölgeler üstünde basınç hafif, büyük kaslar üstünde ise daha sert olmalı. Derin basınçlar uygulamaktan korkmamalısınız. Sert bir dokunuş rahatlatıcı, gevşetici olabilir.

  • Masaj esnasında asla kuvvet kullanmanız gerekmez. Basınç uygulamak adına yalnızca vücudunuzun, bedeninizin ağırlığını kullanın.

  • Hareketlerinize konsantre olarak odaklı olun ve fazla konuşmaktan kaçının. Her iki taradında dikkatinizi türlü duyular üstünde toplarsanız masaj seansınız daha etkili olacaktır.

  • İlk hareketleriniz acemice görünecek diye endişelenmenize gerek yok. Tüm dokunuşlar güzeldir ve masaj seansı ilerledikçe hareketler de daha akıcı hale gelir.

  • Tek başınıza olmaktansa bir eş ya da arkadaş ile beraber öğrenmek size daha kolay gelebilir. Teknikleri birbirinizde uygularken, nasıl duygular uyandırdıklarını da iyi gözlemleyebilirsiniz.

  • İyi bir masaj seansı geçirmek adına tamamen gevşemeniz ve odaklanmanız gerekir. O yüzden kendinizi fazla zorlamamalısınız. Bir sonraki adımın ne olacağından emin değil iseniz, sadece hareketi devam ettirin. Hareketleriniz belirli bir düzen, ritim kazandıkça masaj seansı daha ilginç ve gevşetici hale gelecektir.


1 Comment


Guest
Sep 28, 2021

Güzel içerik

Like
bottom of page