top of page

Ne Sıklıkta Masaj Yaptırmalıyım?


Ne Sıklıkta Masaj Yaptırmalıyım

Randevuların sıklığı, ilk etapta neden masaj terapisi aradığınıza göre değişiklik gösterir. Profesyonel bir masaj terapisi uygulatmanızın iki ana nedeni vardır. Bunlar bakım için uygulanan masaj ve tedavi amaçlı uygulanan onarım masajıdır.


Bakım Masajı Nedir?


Aktif veya akut bir sorunu tedavi etmek için masaj terapisi almıyorsanız, bakım tedavisi amacıyla da masaj yaptırabilirsiniz. Baş ağrısı, boyun ağrısı, sırt gerginliği ve benzeri gibi kronik sorunlarınız olabilir, ancak bakım masajında son terapinizden bu yana ortaya çıkan yeni bir yaralanma yoktur. Bunun yerine semptomları hafifletmek ve vücudunuzun en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için masaj uygulaması gerçekleştirilir.


Bakım Masajı Ne Sıklıkla Yaptırılmalıdır?


Bakım sebebiyle uygulanan masajda, aylık bir seans uygulanan masaj terapisi idealdir. Bu genellikle kronik sorunların kötüleşmesini önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, vücudunuzu mükemmel bir şekilde aktif ve sağlıklı bir durumda tutabilmeniz ve en iyi şekilde hissetmeniz için ayda bir kere masaj yaptırmanız tavsiye edilir.


Onarım Masajı Nedir?


Profesyonel bir masaj terapisti vücudunuzun kendini onarmasına yardımcı olur. Onarım odaklı masaj terapisinde amaç yaralanmaları iyileştirmek veya bir akut problemi tedavi etmek olduğunda uygulanır. Bu tür bir tedavide, evde bakım talimatlarını takip etmek de hayati önem taşır.


Onarım Masajı Ne Sıklıkla Yaptırılmalıdır?

Bir yaralanma veya akut sorunu ele alırken, profesyonel masaj terapistinizi üst üste iki ila üç hafta süreyle haftalık olarak görmeniz önerilir. Bu sürenin sonunda yeniden değerlendirme yapın. Terapistiniz masaj tedavisine olumlu yanıt verdiğinizi söylüyorsa, masaj terapilerinizi iki haftada bir olacak şekilde azaltabilirsiniz. İlerlemeniz en az 2-3 seans sürecektir. Daha az aralıklarla, aynı seans hacmi ile uzun vadede iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Profesyonel masaj terapistinizle belirlediğiniz hedefe ulaştığınızda, onarım masajı sıklığını azaltarak, aylık bakım masajına geri dönebilirsiniz.


Masöz

Masaj yaptırmak için beklemek kendinizi acı içinde olduğunuz bir noktaya kadar zorlamanızı gerektirir. Ağrı sadece rahatsız edici değildir; vücudunuzun size bir şeylerin yanlış olduğunu söyleme şeklidir. Aylık bakım masajını yaptırmak, vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olur. Bu durum ister genel işlevsellik olsun ister geçmiş sorunların tekrarlayarak rahatsızlığa yol açmasını önlemek anlamına gelmektedir. Akut ağrınız olana kadar beklerseniz, daha fazla tedaviye ihtiyaç duyma riskiniz vardır. Son olarak, ağrı sizi tüketir.


Kendinizi tüm bunlara sokmak yerine, rutin bakım için biraz zaman ayırmak en iyisidir. Şüphe duyduğunuzda, terapistinize ne zaman geri dönmeniz gerektiğini sorun. Profesyonel masaj terapistleri sizinle çalışmaktan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir program bulmaktan her zaman mutlu olacaktır. Daha sık masaj yaptırmak istediğinizi düşünüyorsanız, bunu terapistinizle görüşün. Nasıl hissettiğinizi ve beklentilerinizi masaj terapistinize belirtin. Sağlıklı yaşam yolculuğunuzda aktif bir rolünüz olmasını istiyorsanız ve masaj terapistinizle net bir iletişim sizi en iyi sonuca ulaştırır.

Comments


bottom of page