top of page

Neden Spinal Manipülasyon Yaptırmalısınız?


Spinal Manipülasyon

Sırt ve boyun ağrıları çekiyor musunuz? Ağrı kesici almak yerine doğal bir çözüm arayın. Hastalık kontrol ve önleme merkezleri, reçeteli opioid alan dört hastadan birinin bağımlılıkla mücadele ettiğini belirtmiştir.


Ağrı kesicilere bir alternatif olarak bir masaj terapisi tercih edebilirsiniz. Masaj, bir doğal tedavi yöntemidir, etkilidir ve aşırı opioid kullanım riskini azaltır. Masaj randevunuzu planlamadan önce, bu tedavinin gerçekte ne olduğunu ve spinal manipülasyon faydalarından bazılarını araştırabilirsiniz.


Omurga Manipülasyonu Nedir?


Manuel terapi olarak da bilinen spinal manipülasyon, lisanslı ve profesyonel bir masaj terapisti tarafından gerçekleştirilir. Spinal manipülasyonun arkasındaki konsept, vücudunuzun doğal iyileşme sürecini aktive etmektir.


Vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olur, iltihabı azaltmak ve vücudunuz arasındaki iletişimi geliştirir. Bu tür bir tedavi, bel, boyun ve omuz ağrısı gibi herhangi bir vücut ağrısının azaltılmasına yardımcı olabilir.


Omurga Manipülasyonu Acıtır Mı?


Omurga manipülasyonu kulağa korkutucu gelse de, aslında düşünüldüğü kadar acılı bir süreç değildir. Bu tedavi, lisanslı ve uzman bir masaj terapisti tarafından yapıldığında ağrı hissi yaşamanız mümkün değildir. Unutulmaması gereken bir şey, spinal manipülasyondan sonra kaslarınızın geçici olarak ağrı hissi yaratabileceğidir.


Omurga kanseri, omurilik sorunları veya yüksek inme riski olan kişiler spinal manipülasyondan kaçınılmalıdır. Böyle bir durumda size başka hangi tedavi seçenekleri sunabileceklerini öğrenmek için bir masaj terapisti ile konuşun.


Spinal Manipülasyonun Faydaları


Ağrıları azaltır – Hiçbir şey sizi sırt ve boyun ağrısı kadar yorucu hissettiremez. Araştırmalar, yetişkinlerin yüzde 60 ila 80'inin sırt ağrısı yaşayacağını ve yetişkinlerin yüzde 20 ila 70'inin günlük yaşamlarına müdahale eden boyun ağrısı yaşadığını göstermektedir.


Omurga manipülasyonu ile sırt, omuz ve boyun ağrıları azaltılabilir. Bu tedavi ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur, iltihabı azaltır ve omurganızı yeniden hizalar. Bu süreç vücudunuzun kendisiyle daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olur.


Baş ağrılarını giderir ve önler – Bazı insanlar için baş ağrıları herkesten daha sık ortaya çıkar ve daha uzun sürer. Bir araştırma, ankete katılanların yüzde 18'inin ayda birkaç kez baş ağrısı yaşadığını ortaya çıkarmıştır. Baş ağrıları stres, hastalık veya sosyal ortamınızdan kaynaklı olabilir.


Masoz

Spinal manipülasyon faydalarından biri de, baş ağrısının giderilmesi ve önlenmesidir. Bu tedavi, omurga fonksiyonunuzu geliştirerek vücut sisteminizdeki stresi azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca bir masaj terapisti, stresinizi yönetme konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.


Ağrı kesici ihtiyacınızı azaltır – Her türlü ağrıyı dindirmek için birçok kişi ağrı kesicilere yönelir . Sorun, bu ağrı yönetimi yönteminin yalnızca geçici olması ve bağımlılık sorunlarının gelişmesine yol açabilmesidir.


Omurga manipülasyonu ile ağrı kesicilere olan bağımlılığınız azalabilir. Bu tür bir tedavi zamanla size ağrı kesici etkiler sağlar ve ağrı kesici ihtiyacınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca spinal manipülasyon, geceleri daha iyi uyumanızı da sağlar.

Comments


bottom of page