top of page

Ofis Masajı Nedir?


Ofis Masajı

Ofis masajı, kurumsal dünyadaki gittikçe popüler hale gelmektedir. Personelin moralini nasıl yükselteceğiniz ve ofisinizde sağlığı nasıl odak noktası haline getireceğiniz konusunda fikirler arıyorsanız, ofis masajlarına bir şans vermenizi öneririz.


İş yaşam dengesi ve işyeri sağlığı , özellikle kurumsal dünyada son birkaç yılda yükselen kavramlardır. Şirketler, çalışanlarının sağlıklı ve mutlu olmasını sağlamak ister ve ofis masajı gibi etkinlikler bunu yapmanın harika bir yoludur.


Ofis Masajı Nedir?


Bu yeni tekniği ofisinize tanıtmaya başlamadan önce, bunun gerçekte ne olduğunu ve onu uygulamak için izleyebileceğiniz farklı yolları daha iyi anlamanız gerekir. Ofis masajı oturarak veya tam gelişmiş masa masajlarında yapılabilir. Masajların türü, uzunluğu ve sıklığı size bağlıdır ve bunu sunan şirketler arasında farklılıklar vardır.


Kurumsal ofislerin çalışanlarına masaj yapma yollarından biri de tek seferlik bir etkinliktir. Çoğu zaman bu, şirket yemekleri, tatiller gibi büyük bir etkinliğin parçası veya hatta şirketin katıldığı bir fuar sırasında da gerçekleşebilir. Bu etkinlikler normal çalışma saatleri dışında hafta sonu veya ofiste planlanan bir gün yerine hafta içi de gerçekleşebilir.


Tek seferlik bir etkinlik olması durumunda, yeterli sayıda masaj terapisti ayarlayabilmeniz için masaj yaptırmak ve etkinliğe katılacak çalışan sayısını hesaba katmanız gerekecektir. Bu etkinliğin sorunsuz yürümesini sağlamanın en iyi yolu, her çalışanın masajını önceden planlamaktır.


Bazı ofisler masaj programlarını uygulamayı seçerek ofis masajlarını ofis çevresinde düzenli bir olay haline getirmiştir. Ofisiniz için bir ofis masajı programı oluşturmak istiyorsanız, masajın sıklığı tamamen size bağlıdır.


Ayda bir gün ofiste 15 veya 30 dakikalık kısa masajlar sunan veya haftada bir veya iki kez aynısını yapan bir masözünüz olabilir. Büyük bir ofisiniz varsa ve bütçenizde yer varsa, çalışanlarınızın kendi takdirine bağlı olarak kullanması için tam zamanlı bir ofis içi masözünüz bile olabilir.


Masaj

Ofis Masajı Nasıl Fayda Sağlar?


Bütün gün aynı pozisyonda bir ofis koltuğunda oturmak, tekrar aynı hareketlerden geçmek bedenlerimiz için iyi değildir. Kötü duruş yaratır; boynu, omuzları ve sırtı zorlar; bacaklarımızdaki sinirleri etkiler ve hatta sindirim enzimlerimizin kapanmasına neden olur.


Bir masaj gerilimi azaltarak, sıvıları hareket ettirerek, nöral yapıları harekete geçirerek ve dokuları uzatarak bu sorunları azaltmaya veya tersine çevirmeye yardımcı olabilir.

Fiziksel sorunların yanı sıra, ofis işiyle ilgili zihinsel faktörler de vardır. Bu stres hormonlarınızda, kalp ritminizde ve kan basıncınızda artışa neden olabilir.


Çalışanlarınıza bir masöze erişim sağlayarak sadece fiziksel olarak daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktan ziyade aynı zamanda iş günlerinin küçük bir bölümünde dinlenmelerine yardımcı olarak zihinsel sağlıklarını da önemsediğinizi gösterebilirsiniz.


Ofis masajı, morali yükseltmenin ve ofiste daha iyi ve daha mutlu bir atmosfer yaratmanın yanı sıra üretkenliği artırmanın da harika bir yoludur. Çünkü insanlar kendilerini iyi hissettiklerinde daha iyi performans gösterirler.


Commentaires


bottom of page