top of page

Ofis Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Ofis-Masajı-Nedir-?-Faydaları-Nelerdir-?

Ofis Masajı


Ofis masajı ya da kurumsal olarak uygulanan masaj, çoğunlukla yoğun iş temposuna sahip veya masa başı işte çalışanlar için iş yerlerinde uygulanan masaj seanslarını ifade etmektedir. Bu, hem oturarak masaj uygulaması hem de klasik masaj yatağı masaj uygulamasından oluşabilmektedir. Ofis masajı, çoğunlukla uygulanacak olan ofisin büyüklüğüne, alanına ve çalışma temposuna bağlı olarak çeşitlilik gösterebilmektedir. Masaj uygulamaları, katılımcıların, personellerin düzenli olarak masaj seansları almalarına olanak tanır ve bu da masaj uygulamasının oğlu faydalarını, deneyimlemelerine yardımcı olmaktadır.


Özellikle de büyük ve kurumsal, firmalar şirketler tarafından tercih edilen ofis masajı sayesinde çalışanların, personellerin sağlık durumlarının iyileşmiş olması, stres ve yorgunluk gibi faktörlerin seviyelerinin düşürülmesi, bölgesel oluşacak ağrıların önüne geçilmesi de sağlanırken aynı zamanda da kondisyon, konsantrasyon ve dikkat dağınıklığının ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu durum aynı zamanda performans açısından da olumlu sonuçların elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bir masaj seansı, masaj terapistlerinin, masözlerinin tek bir gün ya da etkinlik için bir grup insan, çalışan üzerinde çalıştığı tek seferlik özel bir durumdur. Bu, bir şirketin, firmanın yaz partileri, bir çalışanın takdir günü ya da bir sağlık fuarı gibi bir şey de olabilir. Bunun yanı sıra önceden ayarlanmış olan bir masaj seansları olabilir ya da sürpriz bir şekilde de yapılabilir. Masaj seansları çalışanların, personellerin morali ve motivasyonu için harika bir uygulamadır.


Bir ofis masajı seansına, programına başlarken, bir araya getirilmesi için bazı detaylar bulunur. Beraber çalışacağınız uzman, profesyonel ve deneyimli masaj terapistleri, masözleri bu planlarda sizlere yol gösterecektir. Masaj uygulaması başladıktan sonra, sertifikalı bir uzman masaj terapisti, masözü, iş yerinizde çalışan personeller, çalışanlar için düzenli bir masaj programına ulaşacaklardır. Kendilerine ait masaj masalarını, masaj koltuklarını ya da masaj seansı için gerekli olabilecek doğal masaj yağları, doğal taşlar, aromatik yağları getirecekler ve önceden belirlenmiş olan bir alana (çoğunlukla boş bir ofis ya da toplantı alanı, odası) kurulum yaparak hazırlık yapacaklardır.


Çalışanlar, personeller daha sonrasında belirlenmiş bir masaj programına göre sırasıyla masaj seansı almaya gelirler. Masajın çeşidine ve şirket, firma için oluşturulmuş olan masaj programına bağlı olarak, masaj seansları 15 dakikadan bir saate kadar sürebilir. Bir masaj uygulaması ayarladığınızda, masaj seansının ne zaman yapılmasını istediğinizi ve seansta kaç kişi olacağını masajı uygulacak olan terapiste, masöze söylemeniz gerekmektedir. Kaç masaj terapistine, kaç masöze ve ne kadar süreyle ihtiyacınız olacağını siz belirleyebileceksiniz. Hafta boyu sürecek olan bir sağlık fuarı gibi çok fazla günlük bir etkinliğiniz, uygulamanız varsa, her gün için masaj terapistinizin ya da masaj uygulaması yapacak masözün programı belirtmeniz gerekir.


Ofis Masajının Faydaları Nelerdir?


Şirketler, firmalar pek çok sebepten solayı çalışanları, personelleri için ofis masajı hizmeti vermektedirler. Genel olarak masaj uygulamasının sayısız fiziksel ve ruhsal faydasına ek olarak, ofis masajının şu faydaları olduğu bilinir;

  • Stres ve yorgunluk faktörlerinin azalması

  • Üretkenliğin artması

  • Sağlık problemlerinin önüne geçebilme

  • Çalışan, personel moral ve motivasyonunun artması

  • İş gücünün artması

  • Yoğun iş temposu ya da masa başı işte oluşacak olan bölgesel ağrıların ortadan kaldırılması, oluşan ağrılarında azaltılmasının sağlanması

  • Personelin sağlıklı, zinde ve dinç kalması vb. Gibi çok sayıda faydası sayılabilmektedir.


1 Comment


Guest
Sep 28, 2021

açıklayıcı olmuş :)

Like
bottom of page