top of page

Öne Çıkan Masaj Türleri


Öne-Çıkan-Masaj-Türleri

Masaj çeşitleri arasında pek çok seçenek vardır. Bunlar arasında vücudun, bedenin hemen her alanını gevşetmeyi sağlayacak türden alternatif seçenekler bulunmaktadır. En çok tercih edilen masaj türleri ise şunlardır:

Klasik Masaj


Klasik masaj uygulaması en çok tercih edilen masaj çeşitleri arasında yer almaktadır. İsveç masajı olarak da adlandırılan bu masaj çeşidi günlük oluşan yorgunluğu atmanızda son derece önemlidir. Belli periyotlarda yaptırıldığında ciddi anlamda yorgunluktan ve eklem ağrılarından da kurtulabilme imkanı sunmaktadır.


Thai Masajı


En çok sevilen masaj çeşitlerinden birisi olan Thai masajı uzak Doğu’ya özel olan bir masaj türüdür. Bu masajı hemen hemen her zaman yaptırabilirsiniz. Çoğunlukla Tayland tatiline giden bireyler için vazgeçilmezlerden biridir.


Vücut İçin çok iyi etkileri olan bu masaj çeşidi en az bir buçuk saat kadar sürmektedir ve tamamen sert bir zemin üstünde gerçekleştirilmektedir. Hareketler biraz sert olduğundan masaj esnasında zorlanabilirsiniz. Fakat çok da büyük bir rahatlama içine de girebilirsiniz. Bireylerin isteğine göre dört saat kadar da sürebilen bir masaj çeşididir. Özellikle bedenin çalışmayan alanlarında uygulandığı zaman çok iyi sonuçları sunar.

Aromaterapi Masajı


Bu masaj çeşidinin en büyük etkisi günün stresini ve gerginliğini kolay bir şekilde atmanızı sağlıyor olmasıdır. Özel yağlar ile uygulanan masaj, yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir. Bedenin hemen hemen her yerine uygulanabilir. Kullanılan yağların çeşitli etkileri vardır.Sıcak Taş Masajı


En çok tercih edilen masaj çeşitleri arasında sıcak taş masajı da sayılabilir. Bu masaj esnasında özel taşlar kullanılır. İş yaşantısının ve trafik stresinin germiş olduğu vücudun rahatlatılmadıysa son derece etkilidir. Aynı zamanda masaj esnasında taşlar sıcak ya da soğuk olarak kullanılabilmektedir.


Shiatsu Masajı


Uzak Doğru masaj çeşitleri arasında yer alan Shiatsu masajı da özel bir teknik, uygulamadır. Çoğunlukla Japonya bu masaj çeşidinin ana vatanı olarak kabul edilir. Son derece sihirli hareketler ve yağlar eşliğinde vücudun, bedenin rahatlatılması sağlanmaktadır. Bu masaj esnasında vücudun belirli noktalarına basınç uygulanır. Biraz sert olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekir.


Baş, Boyun ve Omuz Masajı


Çoğunlukla omuz ve boyun ağrıları çeken bireylerin tercih etmiş olduğu bu masaj çeşidinde pek çok problemi alabilme imkanı sunulmaktadır. Hindistan’a özel masajlar arasında yer alır. Bu uygulamalar genelde orada aile içinde öğretilmiş olan masaj çeşididir.


Spor Masajı


Sporculara uygulanan bu masaj çeşidi özel bir uyarıcı niteliğindedir. Masaj yararları göz önünde bulundurulduğunda özellikle spor İle uğraşan bireylerin mutlaka dikkate alması gereken uygulamalar arasında yer alması gerektiği söylenebilmektedir.


Refleksoloji


Refleksoloji az bilinen masaj çeşitleri arasında yer alır. Denge Masajı olarak da adlandırılabilir. Bu uygulama sizi fiziksel ve duygusal anlamda rahat hissettirecek bir hareket sistemi içerir. Uzak Doğu geleneklerine özel masajlar arasında yer alır. Bu masaj uygulamasını yaptırmak İçin özel olarak eğitim alan ya da almış kişileri tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle tedavi amaçlı olarak tercih edilir.


Cleo Masajı


Bu masaj derin doku masajı olarak da bilinir. Hem sert hem de derin baskılar uygulanır. Bu da lenflerin açılmasına ve rahatlamasına olanak sağlar. Çok etkilidir ve günümüzde de en fazla tercih edilen masaj çeşitleri arasında yer alır.

Comentários


bottom of page