top of page

Osteopati Kılavuzu


Osteopati Kılavuzu

Osteopati tıp alanında her zaman çokça kabul görmüştür ve çeşitli araştırma makaleleri ve çalışmalar faydalarının bir kanıtıdır. Ne yazık ki, efsaneler ve yanlış anlamalar uygulamayı gölgelemeye devam ettiği için çoğu kişi tedavinin ne kadar inanılmaz derecede yararlı olduğunun farkında değildir. Neyse ki, osteopatinin harikalarını arayan hastalar artmaya devam ediyor.


Diğer fizik tedavi tedavilerinin aksine, osteopati tek bir yaralanma alanını hedef almaz, tüm vücudu hedefler. Uzun süreli rehabilitasyon tedavilerinin tercihi haline geldi ve tam iyileşmeyi, iyileşmeyi ve daha fazla yaralanmanın önlenmesini desteklemek için kullanılmıştır.


Osteopatik tedavinin harikalarını keşfetmek istiyor ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, osteopati kılavuzu tam size göre. Osteopatinin nasıl çalıştığını ve tedaviden elde edebileceğiniz faydaları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.


Osteopati Nedir?


Osteopati, tüm vücudun sağlığını iyileştirmeye odaklanan bütünsel bir sağlık hizmeti yöntemidir. Bu doğal terapi yöntemi, bunu ilaç kullanmadan ve ameliyat olmadan, bunun yerine kas-iskelet sistemini güçlendirerek yapar. Osteopati terapistleri uygulamalı teknikler kullanır ve esas olarak omurga dahil olmak üzere vücudun kaslarına ve eklemlerine odaklanır.


Osteopatik tedavi esas olarak kas-iskelet sistemi üzerine odaklansa da dolaşım, lenfatik ve sinir sistemleri gibi diğer sistemlerin iyileştirilmesine yardımcı olur. Osteopati, ondan en fazla faydayı elde etmek için genellikle diğer tedavi yöntemleriyle birlikte gerçekleştirilir.


Osteopati terapistleri, fiziksel sorunları teşhis etmek ve tedavi etmek için osteopatik manipülatif tıp kullanır. Eklemlere ve kaslara hafif basınç ve direnç uygulamak ve çeşitli vücut kısımlarını dikkatlice germek gibi manuel teknikler kullanırlar.


Masöz

Osteopati Nelere Yardımcı Olabilir?

  • Bağışıklık Sistemini Destekler

Yaralanmayı hafifletmek, iyileştirmek ve önlemek için tasarlanmış olsa da osteopatinin bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır. Tedavi, vücudun her parçasının birbirine bağlı olduğu fikriyle çalışır ve bir parça için işe yarayan, diğer bölümleri büyük ölçüde etkileyerek bağışıklık sistemini destekleme inancını gerçeğe dönüştürür.


Örneğin, osteopatik terapi ruh sağlığında bütünleyici bir rol oynayabilir. Özellikle bir hasta sempatik sinir sistemi için düzenli masaj tedavilerine katıldığında, genel olarak iyi olma hissini destekler. Bu daha sonra sinir sisteminde bir dengeye yol açacak ve eklemlerde hareket ve hareketliliğin yeniden sağlanmasına yardımcı olacaktır.

  • Hastaların Ağrının Üstesinden Gelmesine Yardımcı Olur

Sürekli yaralanma geçiren hastaların çoğu, sıklıkla bel, bacaklar ve hatta kollarda hissedilen kronik ağrıdan muzdariptir. Ancak bir osteopatik tedavi ile bu kronik ağrılar ortadan kalkacaktır. İnvaziv olmayan bir manuel tedavi ile akut ve kronik ağrının nedeni ortadan kaldırılabilir. Baş ağrısı, migren ve boyun ağrısı gibi gerilime bağlı ağrılarda olduğu gibi kötü duruş da hedeflenecektir.


Artrit gibi durumlardan muzdarip insanlar, osteopati için harika adaylardır. Artrit, tedavisi olmayan dejeneratif bir süreç olsa da osteopatlar kasları tedavi edebilir ve ağrı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olabilir, böylece hareket aralığını ve yaşam kalitesini artırır.


Osteopati, iyileşmeye bütünsel bir yaklaşım sağlar. Bilim ve felsefenin dikkatli bir kombinasyonunun arkasında çalıştığı için, osteopati zincirdeki zayıf halkayı hedefler. Özünde, doğrudan köklere hitap ederek vücuda ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağlar. Genel bakım sağlayarak, sizi çok yönlü iyileşme ve iyileşmeye götüren bir denge sağlanır.


Comments


bottom of page