top of page

Pilates ile Masaj Terapisini Birleştirmek


Pilates ile Masaj Terapisini Birleştirmek

Pilates ile masaj terapisi birleştirildiğinde, her bir terapinin sonuçları en üst düzeye çıkarılabilir. Her iki modaliteyi de birleştirerek, nöromüsküloskeletal ağrıyı azaltma nihai hedefi ile her birinin etkilerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Hem pilates hem de masaj terapisinden yararlanan müşteriler bunu çeşitli kombinasyonlarda yapmayı tercih ederler. Bazıları, vücutlarını antrenmana hazırlamak için pilates derslerinden önce masaj terapisi almayı tercih eder.


Bazıları, gecikmeli başlayan kas ağrılarının azalmasına ek olarak, masajın rahatlatıcı özelliğinden de yararlanmak için masaj almadan önce pilates dersini almayı tercih eder. Masaj terapistleri, müşterilerin ağrı ve rahatsızlıklarını iyileştirmeyi amaçlar ve bu amaca ulaşmak için kanıtlanmış çeşitli teknikler kullanır. Diğerleri de iki yöntemi tamamen ayırmayı ve pilates dersi almadıkları günlerde masaj terapisi almayı tercih etmektedir.


Hareket Terapisi Olarak Pilates


Pilates, artan hareketi kontrollü bir şekilde birleştirmenin çeşitli yollarından biridir. Pilates, vücudu doğal kas kasılmasını artırmak ve telafi edici kas hareketini sınırlamak için yeniden eğitmek için çalışırken doğru hizalama ile harekete odaklanan çekirdek tabanlı bir egzersiz rejimidir. Geleneksel egzersiz rutinleri kas gruplarını hedef aldığından, destekleyici kinesiyoloji bazen göz ardı edilir.


Evde Masaj

Kronik Ağrıyla Mücadele


Kalça ve Pelvik Ağrıyla Mücadele

Pilates ile masaj terapisi kombinasyonunun iyileşme ve bakım sürecinde nasıl yardımcı olduğu sorulmaktadır. Pilates, gücün yanı sıra duruş da, hizalanma da ve hareket açıklığımda kademeli olarak etkili olmaktadır ve masaj, hem daha kısa vadede ağrı, kas gerginliği ve sıkılığındaki artışa yanıt vermek için hem de daha uzun vadede daha fazla esneklik ve ağrı yönetimini sürdürmek için çalışır. Pilates ile masaj terapisi birlikte iyi çalışır. Uzun vadede kas-iskelet kuvvetini, hizasını ve duruşunu iyileştirmek ve sürdürmek ve günlük mekanik sorunlardan kaynaklanan ağrıyı ele almak için invaziv olmayan, kimyasal olmayan bir yoldur.

Bel ve Sinir Ağrısı ile Mücadele


Kronik bel ve sinir ağrısıyla mücadele etmek bazen pilates seansından hemen sonra masaj terapisi uygulanabilir. Pilatesin esneyen yönleri, masaj terapistinin daha derin işler yapmasına izin vermektedir. Ağrılar hem pilates hem de masaj seansları ile azalmakla birlikte, fibromiyaljinin spesifik sunumu nedeniyle seanstan iki gün sonra masaj seanslarından en fazla rahatlamayı sağlanır. Pilates hareketinin kasların gerginliğini gidermeye gerçekten yardımcı olur ve daha az ağrıya yol açar. Masajla ilgili olarak, uygulayıcıya her zaman neye ihtiyacınız olduğunu, neyin iyi hissettirdiğini, neyin fazla olduğunu söyleyin. Özellikle masajın veya pilatesin ağrı kesici yönleri sorulduğunda, duygusal rahatlamadan söz edilebilir.


Genel Kas Gerginliği, Sinir Sorunları, Fasiyal Kısıtlamalar

Pilates, kronik sırt ağrısı problemlerinizden kurtulmanıza yardımcı olsa da, genellikle hasarın kalıntı etkileriyle de mücadele eder. Birçok bölgedeki kaslar, hasarlı bölgeleri korumak için çoğu zaman aşırı gergin hale gelir. Bu durum meydana geldiğinde, fasyal kısıtlamalar harekete zarar verir. Kronik ağrı önceki bir yaralanmayla ilişkilendirilse de, düzenli bir pilates ve masaj kombinasyonuyla sürekli rahatlama sağlar.


Comments


bottom of page